Віктор Медведчук новини

СБУ виклала відеозапис, на якому підозрюваний у держзраді кум путіна Віктор Медведчук дає свідчення проти п'ятого президента України Петра Порошенка.

На відео Медведчук розподає про схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопроводу "Самара – Західний напрямок" та про закупівлю вугілля з так званих "Л/ДНР".

Щодо нафтопроводу, то, за словами Медведчука, Порошенко не тільки звернувся до нього з проханням сконтактувати з керівництвом рф, а й забезпечив прийняття необхідних рішень в усіх українських інстанціях.

"Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту – власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони приймали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка", – сказав Медведчук.

Тобто, за словами кума путіна, питаннями нафтопроводу він займався саме на прохання п'ятого президента. І за рік роботи цей трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп – до 42 млн доларів. А з травня 2019 року, після припинення повноважень Порошенка, прокачка дизелю через магістраль припинилася. 

Затримани депутат також заявив, що Порошенко нібито впливав на судові та адміністративні органи для ухвалення потрібних йому рішень. Йдеться про суди, прокуратуру, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна тощо.

Також Медведчук розповів деталі налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на територіях самопроголошених "Л/ДНР".

"У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему", – розповів Медведчук.

За його словами, до цієї схеми були причетними колишні урядовці, екскерівництво Нацбанку, народні депутати і представники правоохоронних органів.

 

Медведчук розповів подробиці у справах виведення з держвласності нафтопроводу і закупівлі вугілля в «Л/ДНР» Затриманий Службою безпеки України Віктор Медведчук, якому висунуто підозру у державній зраді та сприянні тероризму, розповів про схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» для подальшого прокачування через нього дизельного палива. Описуючи суть схеми, Медведчук деталізував роль у ній колишнього президента Петра Порошенка. А саме, що той не лише звернувся до Медведчука з проханням сконтактувати з керівництвом РФ, а й забезпечив прийняття необхідних рішень в усіх українських інстанціях. «Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту – власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони приймали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка», – повідомив Медведчук. Таким чином, затриманий запевняє, що питаннями трубопроводу він займався на прохання експрезидента. І зрештою за рік роботи трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп – до 42 млн доларів США. А з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачка дизелю через магістраль припинилася. Крім того, Медведчук розповів деталі налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на тимчасово окупованих територіях так званих «Л/ДНР», практично – у ватажків бойовиків. «У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з Президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему», – пояснив затриманий. Він назвав конкретні прізвища високопосадовців, причетних до завдання шкоди інтересам нашої держави, – колишні урядовці, екскерівництво Нацбанку, народні депутати і представники правоохоронних структур. Служба безпеки продовжує слідчі дії з затриманим, щоб встановити всі факти, обставини, організаторів і учасників вчинених злочинів. Нагадаємо, у квітні СБУ затримала Медведчука після втечі з-під домашнього арешту на початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого. У 2021 році спецслужба оголосила кілька підозр Медведчуку. Він підозрюється у вчиненні державної зради, сприянні діяльності терористичної організації та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму. Одна зі справ стосується організації незаконних схем постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. Паливо купувалося за готівку, і таким чином проросійських терористів загалом було профінансовано на суму понад 200 млн гривень. Інша – незаконне заволодіння ТОВ «Прикарпатзахідтранс» ділянкою державного нафтопроводу вартістю понад 200 млн грн. У лютому 2021 року РНБО повернула трубопровід у державну власність.

Posted by Служба безпеки України on Monday, May 23, 2022

Нагадаємо, 12 квітня стало відомо про затримання Віктора Медведчука, який переховувався від українських правоохоронців. За даними СБУ, російські спецслужби хотіли вивезти Медведчука у невизнане Придністров'я під виглядом військового ЗСУ. А звідти його мали доправити до москви. Проте кума путіна затримали ще на виїзді з Київської області.

Уряд передав заправки Glusco "Нафтогазу": їх пов'язують з Медведчуком