"Марш Жінок" запускає гарячу лінію психологічної підтримки для жінок-військовослужбовиць.
Про це благодійна організація повідомила у соцмережах.
На гарячій лінії служби чергують 9 психологинь. Вони мають психологічну освіту та пройшли спеціалізовані навчання з військової психології. Зокрема від колежанок з Ізраїлю.
"Ця психологічна лінія важлива для нас, тому що жінки-військові мають отримати ту опору, яка допоможе їм захищати нашу країну і мати змогу звернутися за підтримкою у будь-який час. Вони можуть бути впевнені, що не зустрінуться з сексизмом, дискримінацією, насильством та нерозумінням їхніх потреб, що наші психологині будуть на їх стороні, їхньою підтримкою та опорою", — розповідає Олена Шевченко, голова БО "Марш Жінок".
Фахівчині допомагатимуть захисницям із такими запитами:
- відчуття самотності, безвиході, втрата мотивації;
- погіршення ментального здоров’я (ПТСР, депресивні, тривожні стани, проблеми зі сном тощо);
- суїцидальні думки;
- будь-які види насильства, булінг;
- проблеми у спілкуванні з близькими та інше.
Психологині надаватимуть допомогу військовослужбовицям у спеціальних чатах онлайн. Також є формат безплатних консультацій з можливістю продовження спілкування будь-яким зручним способом зв’язку.
"Ми отримували багато запитів від військовослужбовиць щодо психологічної допомоги, тож дуже радіємо, що нарешті можемо її надати. Я знаю, що військовослужбовицям важко знайти спеціалістів та спеціалісток, які можуть дати кваліфіковану допомогу у кризових станах тут і зараз. Ми пройшли навчання і зможемо бути з ними поруч у найважчих ситуаціях", — коментує Тетяна Павлова, координаторка психологічної служби підтримки "Марш Жінок".
Як звернутися по допомогу
Запити приймаються через чат-бот у Телеграмі (Марш Жінок для ЗСУ).
Сьогодні в ЗСУ працюють понад 60 тисяч жінок, з яких 45 тисяч є військовослужбовицями, розповідають представниці "Маршу Жінок".
Вони стикаються з викликами на фронті:
- виснаження,
- пряма загроза для життя,
- стрес тощо.
Окрім цього, на психологічний стан жінок у війську впливають стосунки з рідними та сім'єю, ставлення оточення, взаємовідносини з побратимами/посестрами тощо.
Понад 2 роки тому феміністична громадська ініціатива "Марш Жінок" запустила лінію психологічної допомоги для жінок, які потребують підтримки. За цей час фахові психологині надали понад 6 тисяч консультацій жінкам, зокрема жінкам-військовим.