Столичні медики готові надавати висококваліфіковану допомогу під час проведення пісенного конкурсу Євробачення 2017. За словами заступника голови КМДА Миколи Поворозника, під час проведення Євробачення буде організовано роботу медичних пунктів, чергування лікарсько-сестринських бригад, медичних патрулів, бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, медичних волонтерів тощо для найкращого забезпечення мешканців і гостей столиці якісною медичною допомогою.
"Заклади охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу, працюватимуть відповідно до графіку чергувань – цілодобово. Додатково організовано проведення консультацій, консиліумів, створено резерв життєво необхідних лікарських засобів і виробів медичного призначення", – повідомив Микола Поворозник.
За інформацією профільного Департаменту, бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги в разі необхідності можна викликати цілодобово за телефоном 103. Прийом та опрацювання викликів здійснюватиметься в режимі реального часу від операторів стаціонарного та мобільного зв’язку, ліній безпосереднього зв’язку з аварійно-рятувальними службами міста. Додатково створено 4 робочих місця для операторів зі знанням англійської, німецької, французької та іспанської мов.
"Під час заходів у Києві вдень працюватимуть 184 бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, а з 21:00 до 07:00 – 125 бригад. Лікарі "швидких" відпрацьовують виклики на автомобілях типу В і С, що відповідає міжнародним стандартам. На автомобілях встановленні відеореєстратори та GPS-навігатори для забезпечення прибуття бригад на місце в найкоротший термін", – наголосив заступник голови КМДА.
Він додав, що в столиці цілодобово працюють пункти невідкладної медичної допомоги: 29 – для дорослих, 19 – для дітей, а також 12 травматологічних пунктів для дорослих і 2 – дитячих. Спеціалізовану невідкладну медичну допомогу можна отримати в двох отоларингологічних, у двох офтальмологічних та двох стоматологічних кабінетах.
У Департаменті охорони здоров’я повідомляють, що за довідками про номери телефонів і місцезнаходження травматологічних і пунктів невідкладної медичної допомоги можна звертатися цілодобово за телефонами: 103, 1503, 1583.
Також у столиці працює консультативно-інформаційна служба "Здоров’я". Так, зателефонувавши за телефоном 1583 можна цілодобово та безкоштовно отримати пораду лікаря.
Наразі розроблений план взаємодії із аварійно-рятувальними службами міста на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Кількість, режим роботи, дислокація медичних пунктів, лікарсько-сестринських бригад, бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, медичних патрулів, медичних волонтерів узгоджено з організаторами заходів.
"Впевнений, свято музики пройде у нашому рідному місті без неприємних ексцесів. Столичні медики готові до надання допомоги всім, хто її потребуватиме, вчасно та в повному обсязі", – запевнив Микола Поворозник.