Кількість хворих на COVID-19 різко підвищилася.
Фото: Unsplash

На початку осені у столичних лікарнях зросла кількість інфікованих на коронавірус. Світові показники фіксують спинення хвороби, а в Україні ситуація ускладнюється. 

Як пояснив лікар-інфекціоніст та доктор медичних наук Олександр Дуда в ефірі “Радіо НВ”, хвороба активно розповсюджується через малу частку вакцинованих громадян. За інформацією ВОЗ, це лише 6% українців. Також напружений емоційний стан більшості громадян значно підвищує шанси захворіти. 

Хочу наголосити – нікуди не ділося питання відносно вакцинації. Я подивився повідомлення ВОЗ відносно повної вакцинації в Україні, на початку вересня цей показник склав 6%. Тільки 6% тих, хто був два рази вакциновані й пройшли бустерну дозу – третю і четверту. 

Як підтвердження, лікар наводить ситуацію з COVID-19 у світі. В більшості інших країн, вперше за три роки показник інфікованих досяг мінімуму. Дуда запевняє, що отримати такий результат вдалося завдяки масштабній вакцинації, якої дотрималася більшість жителів.  

На початку вересня Всесвітня організація охорони здоров’я розглядала питання COVID-19. Було сказано, що вперше, майже за три роки у світі мінімальна кількість тих, хто хворіє на COVID-19 і мінімальна кількість померлих за добу у світі – це тисяча осіб. Такого не було ніколи. Показники були набагато більші. Але було зроблено одне “но” – крім України, країни, де війна.

У Києві за минулий тиждень зареєстрували 2278 випадків лабораторно підтвердженого COVID-19. У порівнянні з початком вересня, кількість дорослих із коронавірусом наразі збільшилася вдвічі, а дітей - вчетверо. 

Київ отримав 46 800 доз вакцини Comirnaty (Pfizer): КМДА закликає робити бустер