Киян попереджають про фейки щодо «потрійних доз хлору» в мережах водопостачання

У четвер, 30 серпня, в соцмережах стала поширюватися інформація про те, що при промиванні мереж водопостачання протягом трьох днів буде використовуватися потрійна доза хлору. Однак цю інформацію спростували у «Київводоканалі».

Наприклад, про те, що столична водопровідна вода в п’ятницю та вихідні дні буде містити потрійну дозу хлору, написав у групі «Наш дім — Березняки» в Facebook користувач Віталій Велимир Київський.

«Хочу попередити всіх. У Києві в п’ятницю з 9:00 ранку до понеділка (включно) вода в крані буде надходити з потрійною дозою хлору. Таким чином проводиться чищення труб. Цю воду не варто використовувати навіть для купання. Після чищення потрібно буде злити трохи води. Сьогодні в адміністрації збиралася комісія та МНСники, розповідали про це. Розповсюдьте, будь ласка», — написав він.

У прес-службі «Київводоканалу» в свою чергу заявили, що ця інформація не відповідає дійсності, а також, що подібні фейки також розповсюджують в Харкові, Одесі та Кропивницькому.

«"Київводоканал" заявляє, що ця інформація є фейковою та не відповідає дійсності. Промивка мереж, які обслуговує "Київводоканал", відбувається виключно за графіком, узгодженим зі всіма службами міста. Більш того, про цей захід заздалегідь обов’язково повідомляються всі мешканці, чиї будинки потрапляють в зону промивки через офіційний сайт "Київводоканалу", ЗМІ, соціальні мережі, оголошення на дверях під’їздів», — йдеться в повідомленні комунальної служби.

Також в «Київводоканалі» наголосили, що промивка мереж здійснюються вночі, і вода в цей час до будинків не подається. Після проведення робіт обов’язково береться аналіз води, і тільки після отримання результату приймається рішення по подачу води у домівки мешканців.

Раніше повідомлялося, що Кабмін виділить 700 млн на гарячу воду і опалення для киян.