Команда проекту Saint Javelin зібрала для України понад два мільйони доларів
Фото: instagram.com/saintjavelin

Команда проекту Saint Javelin зібрала для України понад два мільйони доларів допомоги. Ініціатива займається продажем мерчу із зображеннями на тему війни. Одним із найпопулярніших принтів стала "Мадонна з джавеліном" львів'янина Євгена Шалашова. 

Про це розповіло видання Don't Take Fake

Автором проекту став канадський журналіст Крістіан Борис, який кілька років жив у Києві, а також багато писав про Україну для іноземних видань. З 16 лютого він запустив ініціативу Saint Javelin, аби зібрати гроші для тих, хто постраждав від війни на сході України (ще до повномасштабного вторгнення рф 24 лютого). Але після 24 лютого журналіст вирішив повністю присвятити себе фандрейзингу. 

Фото: facebook.com/saintjavelinПочали із продажу стікерів із зображенням "Мадонни з джавеліном" львівського графічного дизайнера Євгена Шалашова. Зображення стало адаптацією картини американського художника Кріса Шоу "Мадонна Калашникова", утім замість АК-47 Мадонна тримає у руках Javelin, який українська армія використовує для боротьби з російськими окупантами. 

Згодом зображення почали друкувати на футболках — одні з таких передали президенту України Володимиру Зеленському та міністру оборони Олексію Резнікову. 

Фото: facebook.com/saintjavelinФото: facebook.com/saintjavelinЗа перший місяць роботи команді вдалося зібрати мільйон доларів, нині ця сума виросла більш як удвічі. Усі гроші перерахують на підтримку військових та постраждалих від війни в Україні. Зокрема, частину коштів направлять на рахунок Червоного Хреста в Україні, до благодійних організацій 24.02 та канадської ініціативи Help Us Help. Решта грошей піде на самостійну закупівлю обладнання для гуманітарної допомоги постраждалим українцям. 

Також команда Saint Javelin планує відкрити власне виробництво в Україні та створити додаткові робочі місця для внутрішньо переміщених осіб. 

Спротив російській окупації, день 68