Асоціація міст України пропонує встановити пільгові тарифи на електричну енергію для зовнішнього освітлення та міського електротранспорту. А також розробити державну програму енергоефективних заходів у сферах зовнішнього освітлення населених пунктів і міського електричного транспорту. Про це мер столиці та голова Асоціації міст України Віталій Кличко заявив під час засідання правління асоціації за участю прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та урядовців.

"Одне з важливих питань, із яким зіткнулися міста, – підвищення тарифів на електроенергію для забезпечення зовнішнього освітлення та роботи міського електротранспорту. Протягом 2015-2016 років НКРЕКП своїми постановами значно підвищила тарифи на електроенергію для потреб зовнішнього освітлення та міського електротранспорту. Так, зростання вартості електроенергії на 2016 рік у 2,5 рази, а на 2017 рік ще додатково на 40% є критичним, особливо для сільських населених пунктів, міст і селищ районного значення", – наголосив Віталій Кличко.

Мер Києва підкреслив, що також зросла вартість електроенергії для міського транспорту: на 2016 рік на 40%, а на 2017 – на 73%.

"Тільки у Києві метрополітен отримав додаткову субсидію з бюджету міста на 800 млн, а "Київпастранс" – 700 млн. При цьому приріст надходжень до загального фонду місцевих бюджетів склав у 2016 році порівняно з 2015 роком 49,3%, а у 2017 очікується приріст лише у 19%", – зазначив він.

Віталій Кличко наголосив, що зараз місцеві бюджети змушені або суттєво збільшити витрати на зовнішнє освітлення та міський електротранспорт за рахунок скорочення інших витрат, або скоротити чи припинити надання відповідних послуг.

Він підкреслив, що у 2016 році столиця витратила на освітлення 77 млн грн, а цього року витрати за розрахунками становитимуть 128 млн грн.

"Тож пропозиція Асоціації міст – встановити пільгові тарифи на електричну енергію для потреб зовнішнього освітлення та міського електротранспорту. А також ми пропонуємо розробити державну програму енергоефективних заходів у сферах зовнішнього освітлення населених пунктів та міського електричного транспорту", – зазначив Віталій Кличко.

Він додав, що в умовах підвищення цін на енергоносії дуже важливо економити енергоресурси, а отже кошти.

"Наприклад, в столиці ми як міська влада запроваджуємо та фінансуємо програми з енергоефективності, аби знизити фінансове навантаження на киян та створити умови для зменшення рівня споживання енергоресурсів, – розповів мер Києва. – Ми встановлюємо лічильники тепла, здійснюємо заходи з термосанації, фінансуємо програму "70/30", коли місто на 70% фінансує роботи зі встановлення систем енергозбереження в будинках, а власники сплачують 30%. Цього року в бюджеті столиці на програму "70/30" закладено 40 млн грн. Але через популярність такої програми серед киян ми бачимо потребу в збільшенні цієї суми", – підсумував Віталій Кличко.