Кияни просять зберегти історичну огорожу Байкового кладовища: петиція
Фото: Дмитро Перов

Містяни просять зберегти історичну огорожу Байкового кладовища — відповідну петицію зареєстрували на сайті Київради.

Паркан цвинтаря з червоної цегли є складовою пам'ятки національного значення — комплекс “Байкового кладовища” та щойно виявленим об'єктом культурної спадщини.Кияни просять зберегти історичну огорожу Байкового кладовища: петиція“Елементи історичної огорожі мають витончені художні елементи у вигляді флористичних мотивів та піктограм — символів життя та смерті, вічного спокою”, — зазначає автор петиції, активіст-пам’яткоохоронець Дмитро Перов.

Паркан спорудили у період з 1876 по 1909 рік, коли цвинтар остаточно розмежували на дві частини — стару і нову.

“З того часу і по сьогодні червоне обрамлення історичної огорожі є одним із символів цього місця, пов'язаного в серці киян з пам'яттю про похованих тут людей. Кладовище стало місцем останнього спочинку для багатьох знакових постатей української історії — Михайла Грушевського, Лесі Українки, Миколи Міхновського, Івана Драча та інших”, — додає активіст.

Нещодавно на Байковому кладовищі почали розбирати автентичну огорожу, замінюючи її на новий паркан із бетону та клінкерної цегли, що порушує естетику і сприйняття цього місця.Кияни просять зберегти історичну огорожу Байкового кладовища: петиціяКияни просять зберегти історичну огорожу Байкового кладовища: петиція“Під загрозою елементи об'єкту культурної спадщини — витончені ковані гратки, ліплений декор, символічні скульптури, написи інтегровані в стовпчики історичного цегляного огородження та цегляних порталів-брам. Все це нині — ми ризикуємо втратити, адже капітальний ремонт, який тут запланувала дирекція кладовища, не передбачає реставраційних робіт”, — підсумовує автор петиції.

“Наш Київ” вже писав, що вітражі Миколаївського костелу в Києві відновлять за автентичними кресленнями.

У Василькові відновлюють багатоповерхівку, пошкоджену під час бойових дій на Київщині