Киянам знову приходять фальшиві платіжки за комуналку

Киянам знову почали приходити фейкові платіжки нібито за оплату комунальних послуг, пише "Сегодня". На цей раз шахраї намагаються видурити в людей гроші за "оздоблення прибудинкової території". Міська влада закликали киян бути пильними, не платити за підозрілими квитанціями, а за роз'ясненнями відразу звертатися в Центр комунального сервісу.

Одну з таких квітанцій від приватної фірми знайшов у своїй скринці мешканець Солом'янського району Євген Рябов, який написав про це у соцмережі.  За його словами, ніякого договору з цією компанією ні він, ні його сусіди не підписували, за послугами до неї не зверталися. Сума за "оздоблення території" в квитанції була досить невисока  лише 32 грн. 

"Теж отримали такі платіжки. Не розумію, на кого це розраховано!" — написав інший киянин Євген Харламов.

"Розрахунок був, ймовірно, на те, що 32 гривні — це не гроші, але, як то кажуть, з миру по нитці. Ще розраховували на пенсіонерів, які звикли по-старому оплачувати всі квитанції", — відповіла йому Раїса Прісецька.

У Центрі комунального сервісу знають про підробні платіжки, але, за їхніми словам, масових звернень киян з цього приводу не було.

 "Було разове звернення. Споживач, який отримав фальшиву квитанцію, хотів дізнатися, чи дійсно змінився формат квитанції і реквізити. Що ж стосується розсилки фальшивих квитанцій, то такі прецеденти вже були в минулому році, тож люди намагаються більш уважно ставитися до платіжних документів, які вони отримують ", — розповіла директор Центру комунального сервісу Катерина Саркісова.

Але не всі споживачі перевіряють інформацію, що вказана на квитанціях, і можуть сплатити за ними, нічого не підозрюючі. 

"На це повинен звернути увагу співробітник банку, куди споживач приходить з квитанціями за ЖКП", — пояснила Саркісова.

У КМДА нагадали, що кожного місяця кияни отримують чотири основні квитанції на оплату комунальних послуг. В них вказані гарячі лінії компаній-постачальників цих послуги, за якими можна уточнити всю інформацію. Або ж зателефонувати до Центру комунального сервісу за номером (044) 247-40-40. 

Якщо ж будинок знаходиться на балансі ОСББ, то всю інформацію мешканці можуть дізнатися у голови правління. 

В будь-якому випадку треба обво'язково перевіряти незнайомі квитанції від невідомих вам компаній. А у випадку винекнення підозри  негайно звертатися у поліцію.

Нагадаємо, що українців розсмішили звіти комунальників про виконану роботу.