Кадр з фільму Відблиск
Кадр з фільму "Відблиск"

Київський тиждень критики представив нову програму "Фокус: Україна — Велика Британія". До неї увійшли три британські та три українські фільми, які обрали кінокритики з обох країн.

Програма буде проходити у межах Сезону культури Велика Британія/Україна, започаткованого спільно Британською Радою та Українським інститутом. До неї увійдуть такі фільми:

"Відблиск" — воєнна драма, яку можна вважати неофіційним приквелом до попередньої роботи режисера Валентина Васяновича "Атлантида". Фільм розповідає історію лікаря-добровольця, який після повернення з полону намагається пристосуватися до мирного життя. 

"Памфір" — дебютний повнометражний художній фільм режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Головний герой стрічки повертається з заробітків на рідну Буковину напередодні традиційного карнавалу Маланки й відновлює зв’язок зі своїм неспокійним минулим. 

"Я і Фелікс" — coming-of-age драма від режисерки фільму "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик. Ця стрічка є екранізацією роману Артема Чеха "Хто ти такий?". Вона розповідає про дорослішання хлопчика в 90-ті та його стосунки з колишнім контррозвідником на ім’я Фелікс (Юрій Іздрик).

"Кам’яний острів" (Enys Men) — фільм жахів від британця Марка Дженкіна, події якого фільму розгортаються в 1973 році на безлюдному острові. Щоденні спостереження волонтерки дикої природи за рідкісною квіткою перетворюються на метафізичну подорож, у якій стираються межі між реальністю та кошмаром.

"Дорогенька" (Sweetheart) — фільм режисерки Марлі Моррісон, який поєднує в собі елементи coming-of-age, ЛГБТК+ і комедії. Стрічка розповідає історію "проблемної" сімнадцятирічної дівчини, яка під час сімейної відпустки закохується в рятувальницю.

"Лімб" (Limbo) — кумедна та гостра міжкультурна сатира Бена Шаррока, яка поєднує труднощі та надію досвіду біженців.  

Нагадаємо, шостий Київський тиждень критики буде проходити з 20 до 26 жовтня 2022 року в кінотеатрі "Жовтень". В цьому році його програма складатиметься з п’яти секцій. Вже оголошені національна програма "Українські Ґала-прем’єри" та ретроспективна програма "Історія української комедії". На фестивалі також покажуть міжнародну секцію з хітами головних світових кінофестивалів і тематичну ретроспективу культової кінокласики. 

На фестивалі діє система абонементів, вартість яких становить 500 грн (денний за ранньою ціною) та 1100 грн (повний). Кількість абонементів обмежена.

Гранти від NETFLIX для режисерів з України: у чому скандал