Шостий Київський тиждень критики, який відбудеться у столиці з 20 по 26 жовтня, представив новий постер. Це зображення уродженки Києва Майї Дерен, яка в середині минулого століття започаткувала американський авангард у кіно.
Крім того, організатори оголосили першу з чотирьох програм цьогорічного кінофестивалю — "Історія української комедії". Програма створена у співпраці з Довженко-Центром і складається з шести гумористичних фільмів від 1929 до 1994 року. Це і відомі українському глядачеві стрічки, і роботи, які довгий час не були доступні.
"Комедія — вкрай важливий жанр для України. Саме з комедії почалася наша справжня література — "Енеїда" Котляревського. Так через комедію світ почув українську мову. Саме комедія була й найпопулярнішим жанром у кіно. З комедії починав свій шлях в режисурі Олександр Довженко, а комедійне кіно в Радянському Союзі неодноразово ставало чудовою можливістю провозити контрабандно приховані мотиви, питання національної ідентичності й рідну мову. Так, протягом ХХ сторіччя формувалася традиція української кінокомедії: з тяжінням до сюрреалізму та абсурду, зі знаковими персонажами, темами та спробами не втрачати почуття гумору, не дивлячись на всі негаразди та біди, що споконвік переслідували нас. Сьогодні, в один з найважчих періодів для нашої країни, все це здається нам вкрай важливим", — каже один із кураторів тижня критики й кінознавець Станіслав Битюцький.
Програма кінофестивалю приурочена до 125-річчя українського режисера та сценариста Миколи Шпиковського.
Програма шостого Київського тижня критики
ШКУРНИК (1929)
Події розгортаються під час Громадянської війни. Аполітичний Аполлон Шмигуєв у пошуках наживи приєднується то до червоних, то до білих, то до анархістів. Відсутність інтересу до ідеологій не заважає чоловіку всюди отримувати статус і гроші.