Київські парки отримають «паспорти» та особистих наглядачів

Головна проблема столичних парків – їх захаращений стан. Аби виправити цю ситуацію якнайшвидше, потрібно створити систему сприяння розвитку парків, а не перепон, як це було раніше. Про це під час прямого ефіру на телеканалі «Київ» повідомив директор КП «Київський центр розвитку міського середовища» Денис Півнєв.

 «Усі ініціативи активістів з наведення порядку у парках навіть без залучення бюджетних коштів наштовхуються на різного роду перепони. І ці перепони, як не дивно, є законними. Адже не можна просто так встановити у парку лавочку чи ліхтар. Для цього потрібно отримати дозвіл. Проте така система перепон зупинила дуже багато хороших ініціатив. Тому роль нашого комунального підприємства полягає у координації громадських ініціатив та сприянні комплексному розвитку зелених зон», - зазначив Денис Півнєв.

Він також додав, що задля вивчення наявних проблем у парках будуть проведені виїзні наради за участі громадськості.

«Ми будемо виїжджати у кожен парк, збиратимемо громадськість, активістів для того, аби створити так званий «паспорт парку», в якому буде зафіксований його поточний стан і всі проблеми, які в даний момент там є. Також обов’язково будуть враховані побажання громадськості щодо подальшого розвитку парку», - зазначив Денис Півнєв.

Окрім того, будуть обрані громадські менеджери, які закріплять за собою функцію контролю за окремим парком. Це буде виборна посада, на яку претендуватимуть найбільш активні учасники громадського руху.

Для максимально відкритої реалізації проекту «Київські парки» волонтерським рухом також створено фонд на чолі з Ігорем Мельником, який очолює Асоціацію народних волонтерів України. За словами Дениса Півнєва, за допомогою фонду будуть залучатися кошти на розвиток столичних парків, а звітність про їх використання буде повністю прозорою та публікуватиметься у відкритому доступі.