Київрада хоче перейменувати станції міської електрички: які назви пропонують
Фото - Facebook, kyivcityexpress

18 січня, у четвер, депутати Київради голосуватимуть за перейменування залізничних станцій у Києві.

Про це розповідають "Пасажири Києва". 

Ці назви напрацювали ще у грудні 2022 року у робочій групі спільно з Укрзалізницею. Після — за них проголосували у застосунку "Київ Цифровий".

Тож в четвер депутати голосуватимуть за такі назви:

  • Північна платформа станції Київ-Пасажирський стане Вокзальною. Станцію перейменують за назвою розміщених поруч станції метро "Вокзальна" та Вокзальної площі.
  • Рубежівський стане Берестейською. Станцію, названу на честь Рубежівської дитячої колонії, перейменують за назвою сусідніх станції метро "Берестейська" та Берестейського проспекту.
  • Вишгородська стане Пріоркою. Станцію назвуть на честь історичного району Пріорка, який починається від станції. Таке найменування також зафіксоване у назві музею "Хата Шевченка на Пріорці", що знаходиться поруч зі станцією. Перейменування також усуне плутанину зі станцією Вишгород, яку УЗ планує відновити у найближчому майбутньому.
  • Зеніт стане Куренівкою. Назву змінять на честь історичного району Куренівка, у якому розташована станція.
  • Троєщина-2 стане Райдужним. Станція найближче розташована до житлового масиву Райдужний.
  • Троєщина стане Воскресенкою. Станція найближче розташована до житлового масиву Воскресенка. 
  • Київ-Дніпровський стане Микільською Слобідкою.
    Станція знаходиться поруч із житловим масивом Микільська Слобідка. 
  • Київська-Русанівка стане Русанівкою. Перейменування зумовлене спрощенням назви, а також тим, що станція найближче розташована до житлового масиву Русанівка. 
  • Лівий Берег стане Березняками. Нова назва станції усуне плутанину зі станцією "Лівобережна", а також вона найближче розташована до житлового масиву Березняки.

Також планують перейменувати Залізничний позакласний міст на північному півкільці на Рибальський – за назвою півострова, який він перетинає.

"Пасажири Києва" розповіли, що Укрзалізниця вже 4 місяці в озвучці станцій використовує одночасно стару і нову назви, щоб помʼякшити звикання. А кілька днів тому розмістила у вагонах оновлену схему, де продубльовані обидві назви.

У Києві запрацює Єдина система відеомоніторингу: встановлять додаткові камери