Chas.News not found

Cтраница не надена

Извините, но такой страницы нет на нашем сайте. Вероятно, введён некорректный адрес, или страница была удалена. Возможно поиск поможет найти?

Київ очима американського урбаніста

Солідний бекграунд

Протягом декількох років я викладав у Вікторіанському університеті та в Університеті Британської Колумбії, у Канаді. А також був дослідником у центрі підвищення кваліфікації при Національному університеті Сінгапуру.

Київські демони

У цьому році я видав книгу — Місто соборів і демонів: конфлікт простору, суспільства та історичної пам’яті в Києві, Україна» (Kyiv, Ukraine: the city of domes and demons from the collapse of socialism to the mass uprising of 2013-2014).

Я vs. Кличко

Трохи більше року тому, коли я зустрівся на одному івенті з Віталієм Кличком, він був дуже цікавим. Він тоді дуже добре говорив англійською, і коли підійшла моя черга, я йому сказав:

Я кидаю тобі виклик – я хочу боксувати з тобою.
Він на мене уважно подивився, я повторив:

Я хочу битися з тобою.
Ні, — відповів Кличко.
Добре, — сказав я, — тоді буду всім казати, що чемпіон світу боявся мене.

Він тоді посміхнувся. Тепер я всім говорю, що я такий професор, що навіть чемпіон світу з боксу злякався битися зі мною.

Еміграція

Я народжений в Європі, у таборі. Моя родина – біженці з України, які знайшли собі місце в Америці. Вони тоді не знали англійську мову, і спілкувалися українською, але вона у них була трохи старомодною, спольщеною дещо. Вони нічого не знали російською. І так я вчився українською. Звісно, до школи пішов, там треба було читати та писати англійською. Але ми підтримували українську, спілкувалися дома нею.

Зв’язки з Бандерою

Моя дружина була з діаспори. І її родина була великими патріотами України. Її батько був дуже політично активним, багато писав, він у свій час товаришував з Бандерою. Ну, знаєте, така тоді була політична ситуація.

It’s not my business

Я ніколи не відповідаю на питання про те, хто є кращим політиком в Україні. Це питання для громадян України, і вони мають вирішувати, я не можу втручатися.

Розширення свідомості

Я думаю, що українці повинні вибрати політиків з глобальним типом мислення, які володіють більше, ніж двома мовами (українською і російською – ред..), і які не отруєні радянським стилем мислення.

Urban Studies

Україна потребує магістерських та докторських програм у сфері урбаністики, аби підготувати нове покоління містобудівників, міських менеджерів. Це має бути міждисциплінарна програма, яка буде читатися у якому-небудь київському університеті. Інші програми можуть читатися в інших містах.

Жити в Києві

Мені дуже подобається Київ, і я зараз вагаюся, чи мені треба купувати тут квартиру, чи досить буде просто знімати, коли я сюди приїжджаю. Вперше я приїхав до Києва у 1992 році, з батьком, тоді він вже думав, що ніколи не повернеться до України, бо тоді здавалося, що будемо американцями. Батько ніколи не був у Києві, він був з Львівщини. Мені тоді Київ видався дуже і дуже цікавим. А вже наступного літа я з дружиною та дітьми приїхав знову до Києва, але то було холодне літо, і мені не сподобалося. А ще не було комфортно, адже тут було дуже бідно, і на нас всі дивилися, наче хотіли щось поцупити. І тоді я вирішив, що не буду повертатися сюди. Але потім я повернувся до Києва. І подумав, може мені і справді взяти якусь наукову тему українську, і працювати тут над нею.

I’ll do it!

Я приїхав до Києва, пожив місяць, аби зрозуміти чи хочу я взятися за його вивчення. Багато спілкувався з людьми, розпитував їх про місто. І вирішив, що так, я це зроблю, і подався на програму Фулбрайта. Я розпочав дослідження у 2010 році, і приїжджаю сюди кілька разів на рік. Все літо пробуваю у Києві. Звісно, літо більше люблю, ніж зиму, але взимку є багато роботи: багато лекцій читаю.

Wonderful Dnieper River

Дніпро – це дивовижний ресурс для Києва. Там існує так багато вільної землі, і прибережної території, включаючи пляжі. Ця область повинна бути очищена і захищена таким чином, аби стати рекреаційним і екологічним ресурсом для майбутнього.
Грань 21 Ріка, пагорби, схили

Пріоритети Києва у сфері планування – це наявність річкової зони, пагорбів та схилів біля річки, і в інших місцях у центрі міста, та наявність історичної архітектури й історичних районів.

Розставити пріоритети

Окремим пунктом порядку денного у плануванні Києва займає оточуюче середовище, де проживають люди. Воно повинне мати хороший сервіс та привабливий ландшафт. Складність у завданні буде додавати наявність житлових комплексів, які були побудовані в радянському стилі. Сьогоднішнє місто повинно ставити у пріоритет людину, сім’ю, домашнє господарство, а не будівельників.

Гази

Київ повинен думати про те, як скоротити використання автомобільного та підвищення екологічності громадського транспорту. Автомобілі задушують місто, відбираючи занадто багато міського простору для паркування.

Американський гумор

Одного разу я запитав у таксиста, який був припаркований біля Майдану відвезти мене на Печерськ. Він сказав, що це буде коштувати 100 гривень. Я подумав, що ціна була занадто висока, так що я вирішив просто…впасти на асфальт. Позбігалися люди, аби перевірити чи я був у порядку. Я сказав, що не в порядку, адже я попросив відвезти мене на Печерськ, а водій запросив 100 гривень. І тоді я просто впав. Це змусило всіх сміятися, а водій не на жарт збентежився.

«НІ» поганому сервісу

Українцям потрібно винести урок успіху з Майдану, та сказати «ні» зловживанням на всіх рівнях. Це включає в себе не тільки поганий уряд, але погане обслуговування від водія таксі, у ресторані, та у будь-якій іншій сфері.

В Америці не купаються в ріці

Мені подобається київське літо, піски, пляж. Дуже люблю у вас в ріці купатися. В Америці люди в ріці не купаються. Нема такої культури: купатися в ріці.

Київ крутіший

Київ у сто разів краще Львова.

Львів – це Європа, але не найкраща. Бо я знаю, що далі на захід є краща Європа.

Львів – маленьке місто, і дуже консервативне.

Харків не вхопив

Одеса і Дніпропетровськ дуже сподобалися. Черкаси сподобалися. Був недовго в Харкові, але щось не вхопив Харків, і не вхопив Донецьк. Але Маріуполь дуже сподобався.

Київ живописний

Мені подобаються картини Києва від Евеліни Бекетової. Вона малює дуже барвисті сцени міста, як це і повинно бути: зелене, щасливе, історичне, і різноманітне місто. Я використав одну із її робіт для обкладинки своєї книги.

Люблю Маріуполь

Одне з моїх улюблених міст – це Маріуполь. Він має пляж на Азовському морі, поруч залізничних колій, які везуть вугілля до великих промислових підприємств, що знаходяться у межах видимості. Це не найекологічніше місце для відпочинку, але поєднання ландшафтів для роботи, і ландшафтів для відпочинку — цікавий та унікальний приклад. Я люблю це місто за те, що воно сильно протистояло вторгненню ворога, і створенню ДНР.

Територія пустоти

Цікаво, біженці, які втекли Донецької та Луганської області коли-небудь повернуться туди? Там такий зараз величезний пустир. Це було погане середовище до війни, а тепер ця територія повністю знищена. Ця область буде проблематичною протягом тривалого часу.

Голос громади

Люди мають розуміти, що влада їхня. Бо у радянському союзі виховували так, що владу треба боятися. Треба, аби влада боялася громади, бо у громади є голоси. Влада має розуміти, якщо вона не буде чути громаду, то на наступних виборах не буде цієї влади.

Діти замість вертольотів

У Києві треба побудувати музей для дітей, якісний і хороший. Можливо на місці вертолітного майданчика Януковича.

Український Діснейленд

Воздвиженку можна переробити у Діснейленд.

Музей корупції

Музей колишньої корупції треба зробити на Європейській площі, з Українського Дому, аби всі політики, які їхатимуть на роботу кожного разу бачили нагадування: як їм не слід робити. Але дехто каже, що такий музей можна зробити там, де музей історії Києва.

Столичні загрози

У Києва є дві загрози: це жадібні забудовники та ледачі мешканці.

Історія Києва в туалеті

Музей історії Києва. Там по центру будівлі є ліфти, зліва одна зала, і справа-інша, а сполучення цих залів, позаду, за ліфтом. Такий собі коридор, де є також експонати. Я собі задумався, що це за коридор, і збагнув, що це мали бути туалети. Бо туалети є лише на першому поверсі, біля каси. Але мали також бути туалети на другому, і на третьому поверхах, бо там мали бути різні приміщення, різні офіси. А тепер виходить, що епохи Києва вони розмістили там, де туалет. Це не Музей історії Києва – це колекція речей, яка нічого не пояснює, вони не сполучені один з одним, і не мають генерального плану.

Повага до жінок

Жінка збирає сніг тут у вас якимось примітивним засобом. Чому у вас прибирають сніг жінки? В Америці такого нема, у нас жінки так фізично виснажливо не працюють. А коли я вперше побачив як жінки розбивають лід, я сказав: дайте мені, я це зроблю. Вона не знала, що мені відповісти, і не дала мені це зробити. Я не знаю, може це і ліпше, що є така рівність: фізичну роботу може робити і чоловік, і жінка. Але не з таким примітивним інструментом. Або жінки, які роздають туалетний папір. Що це за робота? Тобто вона тут для того, аби хтось не забагато взяв туалетного паперу?

Релігійний опіум

Московська церква – це просто рука політики Москви. Люди думають, що вони туди ходять і ближче Бога, а насправді, ближче Москви, і ближче смерти.

Роби свою роботу

Я купую квиток, а жінка каже: не видиш, я зайнята. Я кажу: виджу, але я купую квиток. Почекай, — каже вона мені. Я кажу: ні, я не хо чекати, мені треба квиток. Якщо ви зайняті нехай мені продасть його хтось інший. Кожен має виконувати свою роботу.

Не треба боятися гомосексуалістів

У вас також є антиєвропейська істерія: багато-хто з вас боїться, що ваші діти стануть гомосексуалістами.

Ще одна книга про Київ

Зараз я пишу книгу про Київ з робочою назвою «Нелегкий вибір для Києва: Ідентичність, простір та суспільство у столичному місті України».

Свобода, рівність, братерство

Ви питалися ще, чого мені Львів не сподобався. Так це своїм маршем проти гомосексуалістів. Там ходили священики і монахині, і в один голос говорили: не дай боже, щоби наші діти такими були. Але такого не має бути. Світ повинен бути ліберальним, відкритим, і приймати всіх.

Зміна пам’ятників

Пропоную замінити той радянський пам’ятник у вас «дружби народів» на пам’ятник Гонгадзе і Політковській.

Двадцятка кращих міст світу

Я пишу книги на замовлення про дослідження різних країн. Зараз я працюю над енциклопедією 20 найкращих міст, і найгірших. Де публіка найбільш щаслива, і найменш щаслива. Коста-Ріка, до речі, країна, де живуть найщасливіші люди.

Напишу про Донбас

Я хочу написати про Схід України, про Донбас, на англійській мові. Але мені треба там обов’язково бути. Я був у Донецьку, Маріуполі, але до війни.

Джерело: Kiev Urban Bureau

Олимпиада-2020: пловец Романчук стал серебряным призером в Токио
Фото: facebook.com/olympicua

Украинский пловец Михаил Романчук стал вторым в финале 1500-метровки вольным стилем на Олимпиаде-2020 в Токио. Во время соревнования он уступил американскому пловцу Роберту Финке.

Михаил Романчук преодолел дистанцию с результатом 14:40.66. Финке опередил его с минимальным отрывом — 14:39.65. 

Сегодняшнее «серебро» стало второй олимпийской наградой в активе Михаила. Несколько дней назад он получил «бронзу» на дистанции 800 метров вольным стилем.

Ранее украинской сборной не удавалось завоевать «золото» или «серебро» на Олимпиаде-2020. Елина Свитолина получила «бронзу» в тенисе, Дарья Билодид — в дзюдо, Игорь Рейзлин — в фехтовании, а Елена Костевич и Олег Омельчук — в командной стрельбе.

ЮНЕСКО подтвердила буферную зону Софийского собора и Киево-Печерской лавры
Фото: uk.wikipedia.org

Комитет всемирного наследия ЮНЕСКО одобрил ранее утвержденные Минкультом границы и режимы буферной зоны Софийского собора и Киево-Печерской лавры. Об этом сообщил министр культуры Александр Ткаченко.

В буферной зоне находятся: улица Крещатик, Майдан Независимости, ул. Прорезная, Андреевский спуск, Владимирская горка, склоны Днепра, территория Парка Славы и Музея второй мировой войны. 

По словам Ткаченко, следующим шагом является контроль за соблюдением этих специальных границ и режимов зоны. Там нельзя:

  • сносить исторические здания, 
  • изменять историческую градостроительную структуру, 
  • превышать предельно допустимую высоту новостройками и надстройками.

В то же время буферная зона поделена на 9 подзон. В некоторых предусматривается возможность нового строительства, его высотность, а в некоторых — строительство запрещено.

Границы и режимы использования буферной зоны Софийского собора и Киево-Печерской лавры Минкульт утвердил еще 31 января 2020 года. Ранее эти исторические здания вносились в перечень объектов ЮНЕСКО без буферной зоны. Это повлекло хаотичную застройку и отсутствие правового регулирования такой застройки в историческом центре столицы.

Ранее мы сообщали, что в Чернобыльскую зону запустили тестовый поезд.

Олимпиада-2020: Элина Свитолина принесла Украине пятую медаль
Фото: НОК Украины

Первая ракетка Украины Элина Свитолина завоевала бронзовую медаль на Олимпийских Играх в Токио, одолев представительницу Казахстана Елену Рыбакину.

Элина завершила противостояние в свою пользу со счетом 1: 6; 7: 6; 6: 4, сообщают в Национальном олимпийском комитете.

На пути к победе теннисистка вывела из игры Лауру Зигемунд, Айлу Томлянович, Марию Саккаре и Камилу Джорджи. Только представительница Чехии Маркета Вондроушова остановила украинку в полуфинале.

Отмечается, что бронзовая медаль Свитолиной в Токио — настоящее достижение — ведь за всю историю независимой Украины ни одному нашему соотечественнику еще не удавалось подниматься на олимпийский пьедестал в теннисе.

Бронзовая медаль Свитолиной стала пятой для сборной Украины. Ранее «бронзу» получили Дарья Билодид в дзюдо, Игорь Рейзлин — в фехтовании, Елена Костевич и Олег Омельчук — в командной стрельбе, а Михаил Романчук — в плавании.

«Укрзализныця» запустила еще один вечерний рейс в «Борисполь»
Фото: facebook.com/airportboryspil

«Укрзализныця» добавила еще один рейс в аэропорт «Борисполь». Также госпредприятие увеличило количество сдвоенных рельсовых автобусов, курсирующих по маршруту Киев — Международный аэропорт «Борисполь».

Это сделали из-за увеличения спроса пассажиров, сообщают в пресс-службе УЗ.

Согласно расписанию нового рейса, в 22:01 поезд будет отправляться из Киева и прибывать в аэропорт «Борисполь» в 22:42. В обратном направлении он будет отправляться в 23:04 и прибывать в Киев в 23:48.

Кроме того, на трех рейсах в наиболее загруженные часы будет курсировать сдвоенный рельсовый автобус Pesa. Это позволит увеличить количество мест для пассажиров вдвое и перевозить 162 пассажира вместо 81 за один рейс.

Ранее мы сообщали, что на маршрут Киев — аэропорт «Борисполь» уже добавляли один поезд Pesa.

Для украинских айтишников упростили получение польской визы
Фото: unsplash/Christina @ wocintechchat.com

Украинские специалисты из IT и смежных отраслей теперь могут получить польскую национальную визу сроком на 1 год по упрощенной процедуре. Изменения произошли благодаря расширению программы Poland.Business Harbor от Польского агентства инвестиций и торговли (PAIH).

Об этом рассказала эксперт по международному бизнесу Наталья Радченко для Ain.ua.

Виза, полученная по упрощенной процедуре, дает право работать у любого работодателя в Польше без необходимости получать специальные разрешения на трудоустройство.

Для получения визы в консульство нужно предоставить:

  • заявление,
  • актуальное фото,
  • паспорт,
  • страховку с минимальным покрытием 30 тысяч евро,
  • документы, подтверждающие цель поездки. Для украинцев-фрилансеров — это письмо-приглашение от компании, которая входит в список партнеров программы Business Harbor. 
Айтишник из Украины стал долларовым миллиардером

Также виза позволяет зарегистрировать собственную предпринимательскую деятельность (Działalność gospodarcza). Регистрация решает несколько проблем:

  • такой IT-специалист может получить вид на жительство сроком до 3-х лет, и также оформить виды на жительство своей супруге или супругу и детям.
  • индивидуальный предприниматель может воспользоваться программой доступного банковского ипотечного кредитования. 

Для регистрации частного предпринимателя нужно получить индивидуальный налоговый номер PESEL и оформить электронную подпись e-puap. Процесс проходит в электронной форме. Счет в банке можно открыть за 15 минут. Общее время всех процедур — максимум 2-3 дня.

Ранее мы сообщали, Кабмин разрешил украинским IT-компаниям по квотам приглашать на работу в Украину пять тысяч специалистов из других стран. Таким образом, правительство намерено побороть дефицит кадров на украинском IT-рынке.