Метро на Виноградар: прокуратура заарештувала рахунки «Київметробуду», а метрополітен спростовує зрив термінів

Комунальне підприємство «Київський метрополітен» спростувало інформацію щодо перенесення запуску метро на житловий масив Виноградар. У коментарі виданню НашКіев.UA радниця начальника «Київметрополітену» Наталка Макогон заявила, що всі роботи з будівництва метро на Виноградар ведуться згідно з планом.

«На даний момент все відбувається в плановому порядку», — сказала Макогон.

Вона також повідомила, що не знає, чому раніше в «Київметробуді», який займається будівництвом продовження Сирецько-Печерської лінії метро, заявили про зірвані терміни. Тоді причиною затримки запуску нових станцій метро в компанії назвали проблеми в керівництві.

Пізніше стало відомо, що Офіс генпрокурора України заарештував грошові кошти на банківських рахунках ПрАТ «Київметробуд» і його окремих підрозділів.

«Це зроблено в рамках кримінального провадження для запобігання шахрайському заволодінню бюджетними коштами посадовими особами ПАТ "Київметробуд" та підконтрольних керівництву ПАТ інших підприємств під час будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі Києва», — повідомили на сайті офісу.

Надалі Офіс генпрокурора має намір звернутися до суду з клопотанням щодо передачі заарештованих коштів з рахунку «Київметробуду» до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Передані кошти спрямують на будівництво метрополітену під державним контролем.

Нагадаємо, у четвер, 16 січня, глава наглядової ради «Київметробуду» заявив, що роботи з продовження Сирецько-Печерської лінії метро в Києві катастрофічно відстають від запланованих термінів. Тому генпідрядник проєкту вирішив перенести запуск метро на Виноградар на рік.