Кесон на Оболоні
Фото: facebook.com/vladislav.trubitsyn

Кесон у парку "Наталка", який залишився з часів будівництва "сталінського метро" під Дніпром, реконструюють незаконно. Про це заявив депутат Київради та голова міської комісії з підприємництва, промисловості та благоустрою Владислав Трубіцин.

Будівельні роботи на кесоні розпочали у 2020 році. А на початку цього року стало відомо, що після реконструкції в ньому збираються відкрити ресторан. До того ж поряд зі спорудою звели прибудову з цегли, а власник майбутнього ресторану встановив поруч кілька МАФів.

Трубіцин нагадав, що ще до створення парку "Наталка" між міською владою та громадськістю була досягнута угода, що там не буде комерційних закладів: кафе, фастфуду, атракціонів, ресторанів тощо.

Ще влітку депутат подав запит до Департаменту містобудування та архітектури КМДА, і отримав відповідь, що той не видавав паспорта прив’язки тимчасової споруди та не укладав договорів щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою на розміщення цих споруд. Також не видавався дозволів на будівництво та містобудівних умов і обмежень, контрольна картки на порушення благоустрою тощо.

"Простими словами: саме ці документи надають право займатися підприємницькою діяльністю, здійснювати проєктування та проводити будівництво, чи реконструкцію. Для встановлення МАФів і будівництву довкола кесона ніяких документів не видавалося", — пояснив Трубіцин.

Він розповів, що реконструкцію кесона без належних документів проводить фірма "Гранада-82", що належить бізнесмену Ігорю Тинному. Той також є власником ресторанів "Прага" на ВДНГ, Montecchi Capuleti на Печерську, клубу Caribbean Club, компанії з вивезення відходів "Укрвторресурси" та інших бізнесів.

"Земельну ділянку в межах кесона Тинному ніхто не передавав ні у власність, ні у користування. Виходить, що тільки по факту самозахоплення земельних ділянок комунальної форми власності вже повинна настати відповідальність, і давно", — додав депутат.

Відзначимо, що раніше архітектори парку "Наталка" пропонували перетворити кесон на арт-простір і розробили його концепцію, але вона так і не була втілена у життя.

На ВДНГ на три тижні закриють урбан-парк