Картину Марії Примаченко продали на аукціоні за рекордну для України суму

Ввечері 5 травня картину української художниці Марії Примаченко "Квіти виросли коло четвертого блока" продали на аукціоні за 500 тисяч доларів. Це рекордна для України ціна, розповіли у Верховній Раді. 

"Вперше за історію благодійних аукціонів українську картину було продано за таку ціну. Покупець — українець, який живе закордоном", — зазначили в ВРУ. 

Як відомо, раніше полотно знаходилося у приватній колекції подружжя Дар'ї Добріян та Ігоря Пономарчука. Утім колекціонери вирішили передати картину на потреби ЗСУ після того, як під час російських обстрілів історико-краєзнавчого музею у селищі Іванків на Київщині картини Примаченко буквально рятували з-під вогню. Роботи під обстрілами виносив охоронець музею та його дружина.

Сім'я Примаченко у свою чергу, відмовилася від роялті. Тож уся сума від продажу піде на потреби української армії. 

Зазначимо, що українська художниця Марія Примаченко народилася у селі Болотня на Київщині. Коли у 1986 році сталася трагедія на Чорнобильській АЕС, жінка відмовилася покидати рідний дім, розташований у 30-кілометровій зоні. Того ж року вона створила "чорнобильську" серію, у якій часто відсилається до згадок про аварію на четвертому енергоблоці. 

Спротив російській окупації, день 72