Кабмін змінив правила перетину кордону для митців та медійників
pixabay

Кабінет міністрів врегулював правила перетину кордону для митців та медійників. Зміни передбачають, що звернення розглядатимуть профільні інституції, а лист сприяння підписуватиме лише міністр культури або виконувач його обов'язків.

Про це повідомив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій Андрій Наджос, пише Інтерфакс-Україна.

Відтепер замість безпосереднього розгляду всіх звернень Міністерством культури, їх спрямовуватимуть до профільних інституцій, таких як Держкіно та Держтелерадіокомпанія.

Ці інституції перевірятимуть документи в межах своєї компетенції, після чого Мінкультури отримуватиме верифікований пакет.

Також зазначається, що документи до Мінкультури необхідно подавати не менше ніж за 15 днів до виїзду, а перебування за кордоном обмежено 60 днями з дня перетину кордону, з можливістю продовження у виняткових випадках.

Також визначили перелік необхідних документів, включаючи запрошення та військово-обліковий документ. Медійники додатково повинні надати редакційне завдання та наказ про відрядження.

Так само додаються вимоги до юридичних осіб, та фізичних осіб підприємців. Компанії повинні мати статус критично важливих, а фізичні особи підприємці повинні мати реєстрацію не менше трьох років.

Митці, які виїжджають для збору коштів на ЗСУ, повинні будуть звітувати про передачу коштів після повернення.

Мінцифри залучатиметься у разі участі медійників у заходах, пов'язаних з платформою United24.

Постанова набуде чинності після публікації в "Урядовому кур'єрі" 6 березня.

Ці нововведення стали наслідком того, що попередня система дозволяла деяким людям виїхати та не повернутися в обумовлені строки.

Нагадаємо, уряд продовжив термін бронювання працівників на порталі Дія до 31 березня.

На Київщині відкрився ще один Центр рекрутингу української армії: адреса та графік роботи