Ідеальне планування. Які квартири в новобудовах популярні у покупця

Всупереч розповсюдженому стереотипу про непопулярність багатокімнатних квартир, їхня частка в структурі попиту на ринку житлової нерухомості неухильно йде вгору. Сприяє цьому один з основних трендів останніх двох років — бажання покупців поліпшити свої житлові умови або отримати відразу належний комфорт.

Іншими словами, попит на великі лоти формують абсолютно різні цільові групи. Це можуть бути як сімейні люди, що хочуть розширити свою площу, так і неодружені покупці, які знають ціну особистого комфорту і прагнуть спочатку створити собі ідеальне життєве середовище. Тому забудовнику так важливо до найдрібніших деталей продумати концепцію житлового комплексу, а також квартирографію, в якій знайдеться місце абсолютно різним планувальним рішенням і метражам багатокімнатних квартир.

Якщо ще сім-десять років тому великі планування були перевагою бізнес-сегмента та атрибутом недоступної для більшості розкоші, сьогодні подібні пропозиції користуються все більшим попитом в сегменті комфорт +. Експерти ринку пов’язують це, перш за все, зі зростаючою якістю концепцій проєктів і створенням мультифункціонального середовища, в якому без перешкод і складнощів може знайти себе абсолютно будь-яка людина.

Лаунж-простори для розваг та дозвілля, ділові зони та коворкінг для роботи, торгові центри для шопінгу, ресторани з популярними кухнями світу, кав’ярні третьої хвилі, хімчистки та інші побутові послуги прямо на території житлових комплексів комфорт-класу вже не є чимось дивним. Правильно підібраний мікс орендарів і власників комерційних об’єктів разом зі спортивними, дитячими, громадськими, рекреаційними просторами формують ту цінність — комфортну екосистему для повноцінного життя в ритмі великого міста, яку людина вибирає для свого способу життя.

І за стінами своєї квартири, і в ній, вона прагне знайти функціональний простір зі змістом. Покупець великогабаритної квартири хоче отримати максимум віддачі на кожну витрачену гривню, не втрачаючи при цьому додаткових переваг від володіння метражною житловою нерухомістю.

Кожен метр повинен мати своє застосування. Роздуті площі покупець з грошима девелоперу вже точно сьогодні не пробачить. Саме тому метражі сьогодні стають трохи менше, а функціональність тільки зростає.

Великогабаритні планування — це, як правило, незвичайний, індивідуальний і багато в чому навіть ексклюзивний формат. Для таких планувань проєктують великі кухні-вітальні, кілька санвузлів, місця для зберігання, просторі кімнати та високі стелі, а також закладають місце під організацію робочої зони. Ці квартири, як правило, отримують краще розташування в будинку і виняткові видові характеристики.

Наприклад, у проєкті класу комфорт +, житловому комплексі Sky Avenue в Солом’янському районі столиці, представлені багатокімнатні дворівневі квартири з відкритою зоною на даху. Таку зону легко трансформувати під лаунж-простір з вуличними меблями і портативним каміном, під майданчик для барбекю або місце для вечірки, творчого вечора з друзями.

Планування таких квартир абсолютно різні — від 79 до 129 квадратних метрів, щоб, в залежності від своїх уподобань і бажань, покупець міг вибрати потрібну квадратуру, комфортне розташування кімнат і функціональних зон.

Крім дворівневих рішень, які розташовані на 16 поверсі, просторі трикімнатні помешкання площею 88 і 89 квадратних метрів є з 2 по 15 поверх. У цих квартирах половина площі відведена під житлову зону, що особливо оцінять покупці з дітьми.

Побутові зони у квартирах спроєктовані далеко від спалень, щоб сторонні звуки не дратували й не заважали спокійному сну. У кожній передбачені гостьовий санвузол, просторі кухні-вітальні, щоб проводити час сім’єю або приймати гостей, окремі спальні, великі холи та можливість розмістити гардеробні.

Крім продуманої квартирографії, заслуговує на увагу просторове планування, архітектурні рішення і концепція житлового комплексу Sky Avenue від «Інтергал-Буд». У проєкті — шість будинків із закритою територією, променад-алеєю, упорядкованими дворами, зонами відпочинку, дитячими, спортивними майданчиками та велосипедними доріжками, а також доступним і безпечним середовищем. Входи в під’їзди тут — з рівня землі. Передбачені пандуси для колясок, відеоспостереження, охорона і контроль доступу.

Перевагою проєкту також є система «розумний будинок» від компанії Ajax Systems, інтегрована в кожну квартиру. Її базовий функціонал включає автоматизацію інженерних систем і систему безпеки — датчики руху, відкриття дверей і зняття з охорони.

Важливим плюсом є й можливість купити квартиру з готовим ремонтом і навіть меблями. Якщо не хочете витрачати час на ремонт, підбір будбригади та закупівлю матеріалів, замовте ремонт у забудовника, і ваше житло буде готове вже на момент введення будинку в експлуатацію. Компанія «Інтергал-Буд» всього за 250 доларів за квадратний метр забезпечить сучасний і якісний ремонт в одному з трьох стилів: сучасна класика, мінімалізм або скандинавський. А за 500 доларів за квадратний метр обставити квартиру меблями, технікою і декором.

Ремонт у скандинавському стилі
Ремонт у скандинавському стилі
Ремонт у стилі мінімалізму
Ремонт у стилі мінімалізму
Ремонт у класичному стилі
Ремонт у класичному стилі

Питання забезпечення комерційної та соціально-побутової інфраструктури вирішує система нежитлових приміщень вільного функціонального призначення з окремими виходами та вітринними групами, а також справжній торговий центр на території з бутиковою і розважальною зоною, дитячий садок і тренажерний зал. Ще однією опцією, необхідною жителям, стане підземний паркінг з постійними відеоспостереженням і кілька гостьових стоянок.

Всі ці складові, як і планувальне рішення, однаково важливі для покупця багатокімнатної квартири. Адже вибір на користь того чи іншого проєкту варто робити, коли функціональна наповненість квартири поєднується з високими показниками житлового середовища всього комплексу.