Хвора жінка на лікарняній каталці

З початку активних бойових дій люди з важкими захворюваннями опинились в скрутному становищі. Відсутність життєво важливих ліків та можливості проходити на території держави складні операції призвели до необхідності людям з онко виїжджати за кордон на лікування.

Розв'язанням питання евакуації пацієнтів з онкогематологією наразі займаються одразу декілька українських організацій: Ukraine Humanitarian Fund, Helping to Leave (що опікується важкохворими пацієнтами), Lyphoma Coalition та Національний інститут раку. Спільно з благодійною організацією ADRA Ukraine, яка надає транспорт для таких пацієнтів, вже вдалося зробити декілька таких евакуаційних рейсів з різних регіонів України. Станом на сьогодні транспорт від ADRA Ukraine вже доставив 15 онкохворих з Дніпра та Вінниці до Львова, звідки їх перевезуть на лікування до Італії. Це вже друга поїздка в рамках такого проєкту.

Хто може отримати допомогу: українці з онкогематологією, які знаходяться в небезпечних регіонах країни.

Як отримати допомогу

Потрібно заповнити реєстраційну форму за посиланням – форма для заповнення.

Важливо: заповнювати її повинен не пацієнт, а лікар, що його веде. Пацієнт буде скерований на лікування за кордон у випадку, якщо немає можливості продовжити лікування в Україні.

"Укрзалізниця" запустила сайт з інформацією про потяги за кордон