Евакуйованих з Китаю українців обстежили, вони усі здорові, — МОЗ

У п’ятницю, 21 лютого, у медцентрі Нацгвардії у Нових Санжарах закінчили обстежувати евакуйованих з Китаю громадян. Усі вони здорові. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль під час брифінгу щодо перебування на обсервації евакуйованих громадян у Нових Санжарах.

«Всі вони здорові. Вони пройшли обстеження усередині обсерваційного закладу і якихось ознак небезпеки чи ознак захворювання жодна людина не має. Ні наші громадяни, ні громадяни інших країн», — заявив Коваль.

Як зазначив заступник міністра, мова йде про абсолютно здорових людей, які повернулися із карантину в зоні ураження небезпечним вірусом. Обсервація — необхідний етап для переходу від карантину до звичайного життя.

Нагадаємо, в ніч на 19 лютого з «Борисполя» до Китаю вилетів літак авіакомпанії SkyUp для евакуації громадян України з міста Ухань, епіцентру поширення коронавірусу. Вранці 20 лютого літак з міста Ухань приземлився в «Борисполі» на дозаправку, після чого полетів до Харкова.

Евакуйованих з Уханя українців помістили на двотижневий карантин у медцентрі «Нові Санжари» Полтавської області. Проте мешканці Нових Санжар почали протестувати проти завезення до них евакуйованих. Вони перекрили дорогу та вступили у сутички з поліцейськими.

Президент Зеленський звернувся до українців та закликав їх не панікувати і бути толерантними до своїх співгромадян.