Естонія планує випустити обігову монету з написом "Слава Україні"
Фото ілюстративне: Jordan Rowland / Unsplash

Центральний банк Естонії планує випустити монету номіналом у 2 євро, присвячену Україні. На ній буде напис "Слава Україні", повідомила пресслужба банку

Дизайн монети розробила біженка із України, харків'янка Дарія Тітова, яка нараз навчається в Естонській академії мистецтв. Вона зобразила дівчину, яка в руках захищає птаха. Текст Slava Ukraini написаний латиницею, але українською мовою.

"Вперше на естонській монеті буде текст іноземною мовою. Але це виняткова ситуація, адже гасло "Слава Україні" демонструє прагнення України до свободи", — зазначив голова наглядової ради Центрального банку Естонії Март Лаар. 

Монету планують ввести в обіг до кінця цього року або на початку наступного. Спочатку її дизайн має затвердити Європейська комісія та країни ЄС. В Естонії очікують ввести в обіг два мільйони таких монет.

Водночас вже цього літа Центробанк Естонії розпочне продавати монетні картки з монетою на підтримку Україні. Усі гроші з продажу передадуть Національному банку України.

"Ми шукали можливості підтримати українців у їхній боротьбі й виявили, що карбування спеціально розробленої обігової монети у партнерстві з НБУ дозволить нам як підтримати їх фінансово, так і надіслати символічне повідомлення усім європейцям", — додав очільник банку Мадіс Мюллер.

Спротив російській окупації, день 72