Дороге задоволення: в Україні виростуть ціни на алкоголь
Фото: пити стане дорожче (fastclub.us)

Кабінет міністрів планує підвищити мінімальні ціни на алкоголь. Про це йдетьс у проекті постанови "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957".

За даними видання "Наші гроші", проект винесено на розгляд урядового комітету 3 серпня Міністерством економіки та розвитку.

Згідно з ним, роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби мають збільшитися на 8-11%; віскі, ром та джин – на 4%; коньяк (бренді) – на 3-6; вина з додаванням спирту, ігристі та вермути – на 2%.

Тобто, мінімальна вартість півлітрової пляшки горілки складатиме 79,55 грн, а, наприклад, тризіркового коньяку – 119,46 грн.

В кспертному висновку до проекту постанови вказано, що індекс споживчих цін за друге півріччя минулого року, коли ціни на алкоголь підвищували востаннє, становив 119,2% проти 105,9%, що враховувався при розрахунку діючого розміру мінімальних цін.

"Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв", – йдеться у висновку урядових експертів.

Нагадаємо, що попре рішення суду, Київрада не збирається скасовувати заборону на продаж алкоголю.