Добровольці з Японії, Канади та інших країн долучаються до інтернаціонального легіону в Україні

З 27 лютого в Україні почали формувати новий підрозділ — інтернаціональний легіон територіальної оборони, до якого входять іноземні добровольці, готові стати на захист України від російських окупантів. Для людей, які хочуть вступити до легіону, з 1 березня запровадили безвіз.

Лише за першу добу надійшло тисячі заяв від іноземних громадян, які бажають долучитися до опору російським окупантам, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. 

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі спільного телемарафону українських телеканалів повідомив, що іноземці, які мають намір брати участь в Інтернаціональному легіоні, найближчим часом приїдуть в Україну. Про це повідомляє «Укрінформ»

«Починаючи з першого дня ми почали отримувати пропозиції на підтримку нашого народу, почали отримувати пропозиції безкоштовно виконувати свій обов’язок боронити демократію. Це величезна кількість країн. Частина з них найближчим часом з’явиться на території нашої країни, це буде підсилення для наших військ і це буде війна усього світу проти тієї темряви, яка сьогодні захопила Російську Федерацію», -— зазначив Данілов.

Добровольці із яких країн долучаться до Інтернаціонального легіону в Україні?

Напередодні Центр протидії дезінформації при РНБО повідомив, що українці із Французського іноземного легіону зможуть поїхати в Україну в повній бойовій готовності. Цей підрозділ складається із висококваліфікованих піхотинців. Керівництво Французського іноземного легіону дозволило українцям, які там служать, повернутися на захист своєї Батьківщини. При цьому, їм залишають повне екіпірування. 

За даними видання The Independent, воювати в Україну приїхали також колишні солдати, рятувальники та звичайні цивільні із Нідердандів, Великобританії, США та Канади. 

Зокрема, у коментарі виданню BBC канадець Ентоні Вокер розповів, що перебуває на польсько-українському кордоні і готовий приєднатися до великої кількості іноземців, які відгукнулися на заклик України до добровольців. 

«На нас (Канаду — ред.) ніколи б так не напали. Ми маємо таку розкіш. Я не пов'язаний з Україною. Я не українец. Я людина. Я думаю, що це достатня причина, щоб приїхати сюди», — розповів він.

Крім того, агентство Reuters повідомляє про десятки чоловіків із Японії, які захотіли приєднатися до інтернаціонального легіону в Україні для боротьби з російськими окупантами. 

«Коли я побачив зображення старих чоловіків та жінок в Україні, які тримають зброю і йдуть на фронт, я відчув, що повинен піти на їхнє місце», — розповідає 39-річний офісний працівник Кеїті Курогі. 

Побачивши повідомлення у Twitter про набір добровольців до Іноземного легіону, він одразу зателефонував у посольство України, аби долучитися до оборони від РФ. 

Норвезьке видання NRK з повиланням на посла України в Норвегії В'ячеслава Яцюка пише, що бажання взяти участь у війні проти росії висловили і норвежці.

«У нас немає конкретних списків людей в Норвегії, які готові це зробити (долучитися до легіону — ред.), але я можу запевнити, що на це є великий відклик. Є багато норвежців, які хочуть поїхати в Україну, тому що розуміють, про що йдеться», — розповів Яцюк.

За його словами, станом на 1 березня йдуться про декілька десятків добровольців із Норвегії.