Дніпровський музикант евакуює людей із Донеччини

Музикант Владислав із Дніпра займається евакуацією населення Донеччини.

З 24 лютого хлопець покинув творчість і став волонтером. Він евакуює людей із лінії фронту та окупованих територій у безпечні місця, зокрема, до Дніпра.

У цьому йому допомагає Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій UAME у рамках ініціативи Music Saves UA, а також save.peace.ia.ua та ОККО.

Спочатку дніпровець евакуював людей із Харкова, де були його друзі. Згодом Влад вирішив, що він необхідний цивільним на лінії фронту. 

Зараз Бахмут — його основний напрямок евакуації. Там живе волонтер, якому Влад привозить гуманітарну допомогу. Він же розповідає людям про можливість евакуації й направляє їх до Влада.

Зазвичай хлопець відвозить людей до Дніпра. Саме там розташований гуманітарний штаб, яким опікуються save.peace.ia.ua та Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій UAME.

Далі ми публікуємо інформацію для тих, хто хоче евакуюватися з Донеччини і не знає, до кого звернутися.

Евакуація з Донеччини: до кого звертатися

Аби виїхати з Донеччини, телефонуйте за номером 0990453429 до волонтерки Христини. Вона допоможе та скоординує переїзд.

Куди виїхати: прихисток для митців-переселенців Bakota Hub

Одна з локацій, якою опікуються UAME, — Bakota Hub в селі Гораївка на Хмельниччині. Відкрили хаб організатори фестивалю Respublica — Андрій Зоін та Аліна Олійник. Вони співпрацюють з організацією artist at risks, яка підшукує митців з окупованих територій, які не знають, де жити і творити.

З 24 лютого локація прийняла вже понад 70 людей. Нині власники Bakota Hub за підтримки Music Saves UA працюють над ремонтом додаткових приміщень, щоби там могли жити якомога більше творчих переселенців. У планах — створити великий шелтер-резиденцію для людей мистецького напрямку.

Хто ще допоможе із прихистком: волонтери з усієї країни

Питання розміщення вимушених переселенців у більш безпечних регіонах України можна вирішити, звернувшись до місцевих волонтерів. Ось їх контакти:

 • село Бакош (Закарпатська область) — Давід Адріен (контакти: 095 621 68 83, adrienndvid1@gmail.com);
 • село Холмок (Закарпатська область) — Борис Наконечний (контакти: 050 630 35 97, boriszpost@gmail.com);
 • селище міського типу Лисець (Івано-Франківська область) — Ольга Олейніченко (контакти: 099 050 82 32, miculab.group@gmail.com);
 • місто Коломия (Івано-Франківська область) — Ольга Олейні та Леся Кобилецька (контакти: 066 534 26 10, lesiakobyletska@gmail.com);
 • місто Надвірна (Івано-Франківська область) — Драгун Христина (контакти: 063 358 01 82, xrustiapavlechko@gmail.com);
 • місто Володимир (Волинська область) — Тетяна Тарасюк (контакти: 063 976 13 57, tanya_1111_@ukr.net);
 • село Луківці (Чернівецька область) — Катерина Стражир (контакти: 097 658 85 80, gromadaeffective@gmail.com);
 • місто Бердичів (Житомирська область) — Тетяна Кущук (контакти: 068 219 55 61, tetiana.kushchuk@gmail.com);
 • місто Запоріжжя — Сергій Андрух (контакти: 067 613 39 20, baidary@gmail.com).

Зазначимо, Music Saves UA підтримує українців, які цього потребують. Із перших днів війни команда UAME — Всеукраїнської Асоціації Музичних Подій — започаткувала ініціативу Music Saves UA.

 • Тільки за липень її активісти евакуювали понад 11 тисяч людей із Харківської та Донецької областей.
 • Гумдопомогу від (449 тонн) отримало понад 25 тисяч людей із Херсонщини, Харківщини, Київщини, Дніпропетровщини, Сумщини, Вінниччини, Хмельниччини, Черкащини, Кіровоградщини та інших областей України.
 • Music Saves UA співпрацює з найвідомішими європейськими музичними фестивалями (Pohoda Festival, Das Fest, Sziget тощо), креативно збираючи донати для евакуації українців із гарячих точок та закупівлі гумдопомоги. Наприклад, на Sziget команда ініціативи збиратиме 5000 євро на евакуацію 1000 людей з окупованих територій.