Для непрацюючих людей із малозабезпечених сімей поновили програму безвідсоткових кредитів

В Україні перезапускають програму, спрямовану на допомогу малозабезпеченим громадянам у відкритті власного бізнесу. На реалізацію з держбюджету виділили 9,6 млн грн.

Про це повідомили в КМДА. 

Зазначається, що програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з-поміж членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн на обладнання та матеріали для розвитку власної справи. 

На яких умовах дається кредит

Кредит потрібно повернути по закінчення трирічного строку з дати його отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів). Або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.

Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.

Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:

  • сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
  • у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.

Як працює програма

Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості. Там потрібно подати:

  • заяву про надання фінансової допомоги;
  • бізнес-план;
  • довідку про несудимість.

Комісія розглядає документи і після засідання надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів із дати отримання повідомлення.

У Києві переселенці безкоштовно можуть отримати нову професію за три місяці