"Дарниця" виготовила 173 млн упаковок лікарських засобів у 2022 році

Незважаючи на складні умови воєнного часу, вітчизняній фармацевтичній компанії "Дарниця" вдалося покращити бізнес-результати: якщо у 2021 році кожна сьома упаковка лікарського засобу продана в аптеках була виробництва "Дарниці", то у 2022 році — це вже кожна шоста упаковка.

"Дарниця" залишається лідером роздрібного фармацевтичного ринку лікарських засобів України в натуральному виразі. За минулий рік компанія виготовила 173 млн упаковок препаратів, майже на рівні минулого довоєнного року. Це дозволило "Дарниці" охопити 15,7% українського фармацевтичного ринку — вдвічі більше, ніж найближчий конкурент.

Компанія присутня на ринку понад 90 років та випускає ліки 180 брендів у 15 різних формах – у вигляді таблеток, розчинів, крапель, порошків тощо. У 2022 році «Дарниця» виробила близько 19 млн упаковок ампул, 9 млн упаковок інфузійних розчинів і 130 млн упаковок таблеток та капсул. Компанія продовжувала працювати з перших днів повномасштабної війни. В березні виготовила 60% довоєнного об’єму лікарських засобів, а з квітня повернулася на довоєнні обсяги виробництва повністю.

Попри широкомасштабну війну завод "Дарниці" продовжує дотримуватися високих міжнародних стандартів якості виробництва ліків. У квітні минулого року компанія отримала сертифікат відповідності вимогам Належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice, GMP) регуляторного органу Австралії для стерильного виробництва. В жовтні "Дарниця" в черговий раз успішно пройшла перевірку Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та отримала оновлені сертифікати відповідності GMP. В грудні компанія пройшла інспекцію від регуляторного органу Казахстану для всіх виробничих дільниць.

Виробництво ліків компанією "Дарниця"

"В цьому році виробництво ліків на заводі “Дарниці” — це маленькі історії мужності та відданості справі. В березні деякі співробітники долали десятки кілометрів кожного дня, щоб дістатися роботи, коли не працював громадський транспорт. Деякі — не тільки працювали, але й жили разом з дітьми в бомбосховищі на території підприємства. Керівники ланок ставали до роботи на виробничі лінії, а офісні співробітники завантажували вантажівки на складі. Всі робили те що потрібно, а не те, що написано в посадових інструкціях, адже розуміли необхідність забезпечувати країну ліками. Рік був надзвичайно важким для кожного в нашій країні. Але я можу з гордістю констатувати, що наша загартована команда здолала та продовжує долати всі виклики з гідністю. Ми маємо грандіозні плани на наступний рік і сміливість їх втілювати", — розповіла Людмила Денесюк, директорка департаменту виробництва фармацевтичної компанії "Дарниця".

ПрАТ Фармацевтична компанія "Дарниця" заснована в 1930 році. З 1998 року "Дарниця" є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному виразі. Стратегічні напрямки розвитку портфеля — кардіологія, неврологія, розв'язання проблем болю.

Нагадаємо, фармацевтична компанія "Дарниця" передала громадській організації "Землячки" 325 наборів ліків.

Всього три кліки: у "Дії" скоро з'явиться довідка про прописку