"Чорна сотня" "кошмарить" бізнес на митниці, водії хочуть перекрити дороги в Києві

Через необгрунтовані перевірки контейнерів імпортерів діяльність митного поста "Столичний" у Києві майже паралізована протягом кількох тижнів, повідомляє "24 канал".

Як пояснив журналістам адвокат ТОВ "Финсервіс пром" Олег Барбул, в день на пост прибуває 5-6 контейнерів, а йде — 1-2. Новоутворена черга приносить багатомільйонні збитки імпортерам, дилерам і перевізникам.

За словами Барбула, перевірки здійснює "чорна сотня" — міжвідомчий центр запобігання порушень митного законодавства, створений при Мінфіні.

"Для опису їх діяльності немає інших слів, крім "кошмарити" і "бєспрєдєл". Група, до якої входять представники Нацполіціі та прикордонної служби, ставить на повне вивантаження 100% контейнерів. Огляд за останні два тижні пройшли близько двадцяти, і при цьому ніяких порушень досі не виявлено, претензій не пред'явлено. Ще 24 контейнери чекають на свою чергу", — розповів адвокат.

Один з водіїв застряглої на "Столичному" вантажівки нарікає в інтерв'ю журналістам: "Ви не уявляєте, як налаштовані водії. Ми готові вже перекривати і в'їзд, і виїзд. Що буде з нами далі, нам все одно, тому що це нікуди не годиться".

"Це свавілля триває другий тиждень, жодного порушення не виявлено, проте вони продовжують в тому ж дусі. Ось сьогодні приїхали машини, ми подали декларації, через 10 хвилин ці товариші "чорносотенці" приїхали, і ось у них є нове доручення", — підтримав його представник компанії-імпортера Сергій Туголуков.

"Про вибіркові перевірки тут не чули. Причини, чому так відбувається саме зараз, ніхто не називає. 6 осіб риються в коробках, а якщо хтось один не згоден з вердиктом інших, автоматично продовжують перевірку ще на добу. Варто подати декларацію, як через 10 хвилин з'являються "чорносотенці" і стають на огляд чергового контейнера", — додав Барбул.

За його словами, потенційно "черга" може затягнутися на кілька місяців: до Одеси вже прибули і чекають відправки на пост "Столичний" ще близько 100 контейнерів. "При темпах перевірки в 1-2 контейнера на день в кращому випадку останні поїдуть звідси до кінця березня", — нарікає Барбул.

Він також додав, що в таких умовах водії змушені ночувати в вантажівках, незважаючи на 20-градусний мороз. Крім самих імпортерів, гроші втрачають і перевізники, а також державний бюджет, який не отримує податкових відрахувань: ввізного мита, ПДВ, податку на прибуток, соціальних відрахувань із заробітних плат.

"Ситуація не змінюється, йдуть 100% огляди, порушень немає, але господарська діяльність фірми блокується, вона зазнає величезних збитків. Навіть якщо не брати до уваги простій товару, то тільки за огляд доводиться платити по 6 тис. грн за кожен контейнер. При тому що в Одесі ми вже заплатили за один огляд на рівні 12 тис. грн за контейнер. Таким чином, загальна сума витрат тільки на огляди на всю партію складе близько 2,5 млн грн", — зазначив Барбул.

На думку адвоката, такий підхід "чорної сотні" до роботи бізнесу пояснюється її фактичної безкарністю.

"Формально ця організація навіть не є юридичною особою. Відповідно, у неї немає формально прописаних повноважень на участь в митному оформленні вантажів. Проте їх свавілля поки ніхто не може зупинити", — відзначив він.

Барбул додав, що, за словами водіїв, вони готові перекривати столичні автомагістралі, що ведуть до митного поста, щоб привернути увагу влади і громадськості до ситуації, що склалася.