Відключення світла
Фото: unsplash.com

Через посилення морозів, яке спостерігається в Україні 8 січня, в енергосистемі країни почав зростати рівень споживання електроенергії. Це може призвести до аварійних відключень, повідомили у пресслужбі "Укренерго".​

"Стійка морозна погода сприяє зростанню рівня споживання електроенергії, а відповідно і рівня її дефіциту в енергосистемі, у порівнянні з більш теплою минулою неділею. Для забезпечення балансу виробництво-споживання до областей доведені ліміти споживання, які діють з 09:00 до 24:00", — зазначили там. 

Якщо ці ліміти сьогодні будуть перевищуватися, енергетикам доведеться вдатися до аварійних відключень світла. Водночас вночі обмеження щодо споживання електрики поки не застосовуються.

Щоб уникнути аварійних відключень, українців просять розумно споживати електроенергію та користуватися енергомісткими приладами почергово. Це дозволить знизити навантаження на енергосистему.

В "Укренерго" додали, що вони, спільно з виробниками електроенергії та операторами систем розподілу продовжують відновлювати пошкоджені росіянами енергооб’єкти для забезпечення живлення та підвищення його надійності.

Зазначимо, що за прогнозами синоптиків на наступному тижні у Києві буде хмарна погода з незначними морозами. Ближче до вихідних очікується потепління.

Як виглядає "Містечко незламності" на "Даринку"