Сьогодні ввечері, 19 серпня, можна буде спостерігати рідкісне астрономічне явище — перший Блакитний Супермісяць 2024 року.
Про це повідомили в NASA.
Блакитний Супермісяць зійде о 20:26 за київським часом.
Що таке Блакитний Місяць
Блакитний Місяць — це назва третьої повні в астрономічному сезоні (сезони відраховують від точок рівнодення та сонцестояння, один сезон складається приблизно з трьох місяців). Повню у серпні також називають Осетровою — таку назви вигадали індіанці, адже помітили, що в серпні зазвичай цю рибу ловити легше.
“Блакитним” місяць називають не через його забарвлення, а через рідкість явища, адже це повний місяць, що також припадає на явище "Супермісяць". Назва ж походить від англійської ідіоми “Once in a Blue Moon”, що можна перекласти як “Одного разу за Блакитного Місяця” — тобто подія, яка трапляється дуже рідко.
"Блакитні місяці” кожного типу відбуваються раз на 2-3 роки — останні були у жовтні 2020-го та серпні 2021 року. Наступний сезонний блакитний місяць відбудеться у травні 2027 року.
Що таке Супермісяць
Супермісяць — астрономічне явище, яке відбувається при збігу повні з перигеєм — моментом найбільшого зближення Місяця і Землі. Завдяки цьому явищу із Землі можна бачити більший розмір місячного диска, ніж завжди.
Поєднання Блакитного і Супермісяця досить рідкісне — наступні повні можна буде побачити в 2037.