Семирічна Аня Дерека, яка постраждала під час авіатрощі гелікоптера ДСНС з керівництвом МВС на борту у Броварах у січні 2023 року, продовжує долати важкі наслідки опіків.
Як повідомило Перше медичне об'єднання Львова, нещодавно дівчинка повернулася в Україну після тривалого лікування за кордоном.
Коли сталася авіатроща, тато Ані саме заводив її до дитячого садочка. Тоді загинуло 14 осіб, включно з міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським. Також постраждала 31 людина. Аня отримала опіки 30% тіла.
Після надання першої допомоги у Броварах та Києві, Аню перевезли до львівської Лікарні святого Миколая, звідки вона вирушила на лікування до Австрії, а згодом — до США. За кордоном дитині зробили десятки операцій з очищення ран та пересадки шкіри, оскільки найсильніше постраждали її обличчя та спина.
Державне бюро розслідувань (ДБР) встановило, що причиною катастрофи стала низка порушень. Гелікоптер, призначений лише для реагування на надзвичайні ситуації, не мав дозвільних документів на цей політ. Командир екіпажу не був попереджений про вкрай несприятливі погодні умови і не мав допуску до польотів у складних метеоумовах. Екіпаж виконував політ на гранично низькій висоті, втратив орієнтування в просторі та через відсутність необхідних навичок допустив падіння.