В Антимонопольному комітеті (АМКУ) розпочато дослідження та збір доказів стосовно таких авіакомпаній: Міжнародні авіалінії України (МАУ), Ryanair та Wizz Air. Це пов’язано з тим, що ці компанії змінили правила перевезення ручної поклажі, а це вводить в оману споживачів.
В залежності від результатів перевірок компанії можуть бути оштрафовані. Про це повідомляє голова Київського обласного відділення Антимонопольного комітету України Олексій Хмельницький в колонці на ЕП.
«Наразі Київським обласним тервідділенням АМКУ розпочато дослідження та збір доказів, в тому числі готуємо опитування споживачів та конкурентів на предмет можливих ознак порушення конкурентного законодавства України в діях авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" та інших авіаперевізників», — сказав Олексій Хмельницький.
Відповідно до нових правил МАУ, які почали діяти з 15 січня, пасажири, які придбали квитки без перевезення багажу, можуть взяти з собою на борт лише 1 місце ручної поклажі вагою до 7 кг, верхній одяг і парасольку. Додаткову поклажу вагою до 5 кг і розмірами можна взяти, попередньо сплативши за неї збір 15 євро.
А такі особисті речі, як пакети Duty Free, ноутбук, преса, фотоапарат, бінокль, портплед повинні бути упаковані в місце для ручної поклажі.
Такі зміни перевезення ручної поклажі авіаперевізники пояснюють невисокою ціною на квитки, проте авіакомпанія МАУ не вважається лоукостером.
«В обґрунтуванні таких змін компанії посилаються на необхідність забезпечення дешевизни квитків. Але МАУ ніколи не позиціювала себе як перевізник-лоукостер», — пише Хмельницький.
Він зазначає, що нові правила ніяк не вплинули на ціну квитків і якість послуг.
«Під час пошуку квитків на сайті авіакомпанії першою ми бачимо ціну на найнижчий за вартістю тариф, і тільки при обранні відповідного рейсу відкривається увесь перелік тарифів. Тобто споживач послуги купує квиток не за тією ціною, яку він першою побачив під час пошуку, а за значно вищою, яка дозволила б йому взяти з собою достатньо багажу для подорожі, хоча б на 4-5 днів», — розказав Хмельницький.
За його слівами, така ситуація може розцінюватися як введення споживача в оману.
Наразі відбувається перевірка авіакомпаній. За результатами перевірки АМКУ компаніям загрожує штраф в розмірі до 5% доходу від реалізації послуг за останній звітний рік.
Раніше повідомлялося, що Ryanair буде літати з Києва до Валенсії.