Житній ринок
Фото: facebook.com/zhytniy.rynok

Активісти громадської ініціативи "Зберегти Квіти України" висловили занепокоєння через майбутню реконструкцію столичного Житнього ринку та появу візуалізацій того, як він виглядатиме у майбутньому.

За словами активістів, візуалізації, що були опубліковані у журналі "Фокус", не збігаються з оригінальною конструкцією будівлі. Вони побоюються, що під виглядом реконструкції Житній ринок можуть капітально переробити або фактично знищити оригінальну споруду, як це було з кінотеатром "Зоряним", відбувається з будівлею "КиївПроекту" та майже відбулось з "Квітами України".

"Не дивлячись на те, що директор ринку та інвестор у своїх інтерв’ю заявляють про усвідомлення цінності будівлі та намір її зберегти, на 3D-візуалізаціях ми бачимо дивні колони в інтер’єрі та не бачимо оригінальну стелу при вході у ринок. Уважні містяни одразу написали про це в соцмережах і готові ставати на захист будівлі", — зазначили в ініціативі  "Зберегти Квіти України".

Поки що там не поспішають робити висновки, адже чекають на оприлюднення детального проєкту реконструкції. Та обіцяють уважно стежити за ситуацією навколо Житнього ринку.

Активісти також зазначають, що, через відсутність охоронного статусу у більшості столичних модерністських будівель, такі споруди знаходяться під загрозою нищівної "реконструкції", коли від оригінальної конструкції майже нічого не лишається.

Нагадаємо, до реконструкції Житнього ринку долучиться німецький підприємець Флоріан Болен, який нещодавно став новим власником мережі ресторанів Tarantino Family. Після оновлення цільове призначення будівлі має залишитися тим самим, що і зараз. На першому поверсі продаватимуть фермерські продукти, а на другому хочуть розмістити пивоварні, сироварні, пекарні, фудкорти та дитячу зону.

Київрада затвердила концепцію інтегрованого розвитку Подолу: що це значить