А ти йдеш на кліматичний марш?

29 листопада о 12:30 у парку Шевченка розпочнеться Кліматичний Марш. Кияни разом із активними громадянами по всьому світу вийдуть на вулиці, щоб висловити необхідність термінових дій для вирішення проблеми зміни клімату. Про це повідомляє сайт Всесвітнього фонду природи WWF.

Марш відбудеться напередодні Кліматичної Конференції ООН у Парижі, на якій уряди 198 країн, включаючи Україну, спробують затвердити спільний план дій для порятунку планети.

Близько 60 організацій громадянського суспільства зі всієї України, серед яких Національний екологічний центр України, Громадянська мережа ОПОРА, Екоцентр, Всесвітній фонд природи WWF, «Зробимо Україну чистою», Асоціація велосипедистів Києва, Українська Молодіжна Кліматична Асоціація (УМКА), «Голос природи» та ін. підписали «Кліматичний маніфест», у якому сформулювали основні вимоги акції: утеплювати будинки, розвивати громадський транспорт і велосипедну інфраструктуру, переходити до відновлюваних джерел енергії, реформувати сектор енергетики, запроваджувати роздільний збір та переробку сміття, зобов’язати підприємства привести викиди забруднюючих речовин до європейських норм.

Київський Марш внесли до переліку найважливіших акцій на захист клімату поруч із Лондоном, Осло, Берліном, Токіо, Вашингтоном, Нью-Делі та ін. У Парижі, де планувалась найбільш чисельна акція, її скасовано у зв’язку з трагічними подіями. За словами організаторів, тепер особливо важливо, щоб однодумці в інших містах проявили солідарність і вийшли на Марш.

«Клімат змінюється і наше покоління є причиною цього. Свідомо чи ні ми створюємо проблеми всім наступним поколінням, – говорить Марія Сторчило, одна з організаторок Маршу, Екоцентр. – У неділю відбудеться надзвичайно важлива для України подія – чи не вперше стільки людей об’єднається довкола проблеми зміни клімату. Це дає надію, що наша країна зробить великий крок уперед в її вирішенні. Час змінити систему, а не клімат!»

Провідні вчені б’ють на сполох: якщо людство не стане на шлях низьковуглецевого розвитку, то середня температура на Землі підвищиться на 4-5°С. Це спричинить низку незворотних наслідків, що загрожуватимуть всьому живому на Землі – посухи та сильні вітри, нестача питної води, зменшення врожаю, повені, вимирання видів, надмірні опади і підвищення рівня світового океану. За 20 років активної роботи проти зміни клімату було чимало зроблено, проте цих зусиль не вистачає. Цілі, які перед собою ставлять політики, в тому числі й українські, не є амбіційними й не зупиняють підвищення температури.

"Перехід на 100% відновлювальної енергетики до 2050 - це реально. Тому кожен з нас має вийти на вулиці 29 жовтня і сказати світові, що йому не байдуже і він виступає за майбутнє із здоровою природою та кліматом", - говорить Наталя Гозак, експерт Всесвітнього фонду природи в Україні.

Тому активісти закликають усіх небайдужих долучитися до Глобального Кліматичного Маршу та продемонструвати потужний голос громадянського суспільства на захист клімату. Виходити просять без політичної символіки, логотипів компаній або корпорацій, щоб разом відстоювати ідею безпечного майбутнього України та світу. Про подробиці акції у Києві та інших українських містах дізнавайтеся за посиланням.

Орієнтовний план Маршу:

  • 12:30 – офіційне відкриття маршу, виступи представників громадських організацій, музика від сонячних батарей, прем'єра композиції "Save the green", присвяченої українському кліматичному маршу
  • 13:00 – вирушення колон учасників Маршу
  • 14:00 – вуличний перфоманс біля Міністерства енергетики та вугільної промисловості
  • 14:35 – флешмоб учасників маршу біля Європейської площі