64% українців ніколи не використовували штучний інтелект
pexels

Значна частина українців — 64% — ніколи не користувалася штучним інтелектом (ШІ).

Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), серед них 12% вперше чують про цю технологію, а 52% знають про ШІ, але жодного разу не застосовували. Ще 9% респондентів мали досвід використання ШІ, але наразі припинили це робити.

Регулярно використовують ШІ 17% українців, з яких 12% роблять це щодня або майже щодня, а 5% – кілька разів на тиждень. Нерегулярними користувачами, які звертаються до ШІ кілька разів на місяць або рідше, є 9% опитаних.

Найактивнішими користувачами ШІ є молодь віком від 18 до 29 років — серед них регулярно використовують ШІ 54%. У віковій групі 30–44 років цей показник становить 21%, а серед людей віком 60 років і старше — лише 4%.

Серед регулярних користувачів чоловіків більше (23%), ніж жінок (13%). Жителі міст також частіше використовують ШІ (21%), ніж мешканці сіл (9%). Рівень добробуту також корелює з використанням ШІ: серед тих, кому не вистачає навіть на їжу, регулярно користуються ШІ лише 4%, тоді як серед тих, хто може дозволити собі все, — 39%.

Щодо сприйняття ШІ, 45% українців вважають, що він несе ризики, а 39% вірять у його прогресивний потенціал. Найбільш оптимістичною є молодь (18–29 років), де 63% бачать переваги ШІ.

Водночас понад 40% опитаних сумніваються у своїй здатності розпізнати текст, створений ШІ, і лише 20% стверджують, що можуть це зробити.

Більше третини опитаних довіряють згенерованому ШІ тексту, а чверть — ні.

Нагадаємо, у 2024 році медіаграмотність українців знизилася до 72% порівняно з 81% на початку повномасштабного вторгнення.

Новий Папа Лев XIV пояснив вибір свого імені: відповідь на виклики ШІ