Добірка книг про фінансову грамотність
Фото: unsplash

З дитинства ми знаємо, щоб заробити гроші, треба ходити на роботу та отримувати зарплатню. Або інший варіант — народитися в сім'ї заможних батьків, отримати спадок чи виграти в лотерею. Проте чи всі знають, як поводитись з грошима, як заощаджувати та розподіляти бюджет? Пропонуємо добірку книг про фінансову грамотність, де автори з власного досвіду діляться секретами свого успіху.

Бодо Шефер "Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років"

Бодо Шефер "Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років"Бодо Шефер — письменник та бізнесмен, який успішно проводить унікальні семінари в різних країнах, зокрема у Німеччині, США, Австралії. Він пройшов шлях від "не дуже успішного підприємця" до мільйонера та бізнес-тренера. На думку автора бідність — це хронічна хвороба, а значення грошей полягає у свободі вибору діяльність, яка задовольняє нас та робить щасливіше.

У книзі "Шлях до фінансової свободи. Ваш перший мільйон за сім років" Бодо розкриває прості, але дієві секрети поводження з грошима — як заробляти, як заощаджувати, як витрачати, як уникнути боргів, як правильно інвестувати. Письменник вважає, що завдяки його порадам, читач цілком може отримати омріяний мільйон лише за 7 років. 

 Роберт Кіосакі "Багатий тато, бідний тато"

 Роберт Кійосакі "Багатий тато, бідний тато"Ця книга, 32 мільйони примірників якої було продано у всьому світі, вже стала класикою. Цікаво, що коли Кіосаки написав її, жоден видавник не погодився публікувати книгу. Тому автор вирішив опублікувати бестселер самотужки. Та коли американська телеведуча Опра Уінфрі прорекламувала книгу у своїй передачі, світ аж вибухнув інтересом до ідей Кійосакі. Багатий тато, бідний тато"  перекладений на 51 мову у 190 країнах світу.  Цією книгою надихалися Вілл Сміт та Дональд Трамп. 

Автор висуває тезу про те, що фінансова освіта та фінансова інтелектуальність є запоруками фінансової грамотності, себто й успіху. Інвестування в активи, а не в пасиви є шляхом до незалежності та багатства. 

Рон Лібер "Як говорити з дітьми про гроші"

Рон Лібер "Як говорити з дітьми про гроші"Наш характер та наші звички формуються у дитинстві. Ми вчимося як поводитися у суспільстві, як дбати про свою гігієну, як набувати нових знань, як будувати здорові стосунки з партнерами. Але мало хто вчить своїх дітей, як поводитися з грошима. Нью-Йоркський письменник Рон Лібер допомагає батькам знайти спосіб розмовляти про гроші відверто, не побоюючись виростити з дитини цинічного матеріаліста. Книжка з гумором та допомагає як дітям, так і дорослим почати щиру та цікаву розмову про одну з найголовніших речей  у житті — гроші. 

Морґан Гаусел "Психологія грошей. Нетлінні уроки багатства, жадібності й щастя" 

Морґан Гаусел "Психологія грошей. Нетлінні уроки багатства, жадібності й щастя" Морґан Гаусел  є дворазовим лауреатом премії "Найкращий у бізнесі" від Товариства редакторів та письменників американського бізнесу та двічі фіналістом премії Джеральда Леба за видатну фінансову та бізнес-журналістику. Він писав для The Wall Street Journal та є партнером The Collaborative Fund.  Неважливо, наскільки розумним та навіть тимчасово успішним ви є — гроші "люблять" розсудливу поведінку. Проте дотримуватися її можуть не усі. На думку автора, геніальна людина, яка раптово розбагатіла, може стати "катастрофою" та навпаки, люди без фінансової освіти, але з фінансовою дисципліною, зможуть досягти більшого. У цій книзі Гаусел на прикладі 19 історій про дивне поводження з грошима допомагає читачу зрозуміти, що опанування мистецтвом заробляти та витрачати гроші — це не лише складні таблиці та схеми, яким навчають у вишах, а й імпульсивні вчинки та особистий досвід.

Бінгхем Джейн, Бейсі Голлі "Мої гроші. Як розумно витрачати, заробляти і заощаджувати кошти"

Бінгхем Джейн, Бейсі Голлі "Мої гроші. Як розумно витрачати, заробляти і заощаджувати кошти"

Ось ще одна пізнавальна книга для дітей і підлітків (а може й для деяких дорослих), де просто та доступною мовою пояснюється, як поводитись з грошима, як заощаджувати та розподіляти бюджет. Під час прочитання ви отримаєте корисні навички на все життя. Видання містить ілюстрації, таблиці, тести та завдання, що полегшить засвоєння інформації. Це видання рекомендують тим, хто готується до дорослого, фінансово незалежного життя.

Джорж Семюель Клейсон "Найбагатший чоловік у Вавилоні"

Джорж Семюель Клейсон "Найбагатший чоловік у Вавилоні"

Ця книга — збірка притч, стилізованих під вавилонські історії. ЇЇ написав Джордж Клейсон, американський бізнесмен і письменник. Ви ніби просто читаєте легенди старого Вавилону, попиваючи каву, а ще пізнаєте, як заробляти та примножувати кошти. Інформація подається захопливо, без складних термінів. Попри те, що книга написана в 1920-х роках, її основи поводження з грошима не втратили актуальність і сьогодні.

Також пропонуємо добірку книговидавців, у яких у пріоритеті не лише комерційний успіх й нарощення замовлень, а й популяризація якісної літератури серед населення. 

Це шість найвідоміших книгарень Києва