Слідкуй за новинками: це 10 книжкових видавництв України

Українські видавничі бренди в нестабільних умовах, у яких їм доводиться працювати декілька останніх років, змогли зберегти свою діяльність, набути ще більшої популярності та витіснити з ринку російських конкурентів. Ми створили добірку книговидавців, у яких у пріоритеті не лише комерційний успіх й нарощення замовлень, а також популяризація якісної літератури серед населення. 

Отже, за якими видавництвами варто стежити, щоб відразу дізнаватися про новинки літературного простору.

"Видавництво Старого Лева"

По праву називає себе найактивнішим видавництвом України. Здебільшого спеціалізується на дитячій літературі: казках, віршиках для малят та повістях для школярів. Проте дорослі там теж знайдуть, що цікавого додати у свою книжкову шафу, адже "Старий Лев" випускає й вишукану поезію, світову класику, атласи та альбоми, та що зараз особливо актуально — розмальовки-антистрес. Видавництво співпрацює як з українськими, так і з іноземними ілюстраторами, завдяки чому постійно бере участь у міжнародних книжкових виставках. 

У книгарнях "ВСЛ" можна придбати твори всесвітньовідомих авторів: Ернеста Гемінґвея, Террі Пратчетта, Мілана Кундери, Арундаті Рой, Кадзуо Ішіґуро, Жоеля Діккера та інших. Також для своїх постійних читачів видавництво запустило систему лояльності — "Спільнота Старого Лева".

Фото: https://www.facebook.com/starlev

ArtHuss

ArtHuss надає перевагу випуску професійної літератури для творчих професій, нон-фікшну про мистецтво й стиль життя. Своєю місією визначають "розвиток креативної спільноти, легко розповідати про складне, розширення світогляду читачів й наповнення їхнього життя красою та естетикою". 

У видавництві враховують сьогоднішні тенденції в культурній сфері, тому книги, які вони пропонують читачам, висвітлюють актуальні питання, а не якісь застарілі факти. ArtHuss у майбутньому планує розширити тематику видань, брати у розробку книги про моду, дизайн та архітектуру. 

Фото: facebook.com/ArtHussUA/

"А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га"

Перше дитяче видавництво незалежної України та одне з найвідоміших у Східній Європі, засноване відомим українським поетом Іваном Малковичем. 

"А-ба-ба-га-ла-ма-га" друкує твори українських авторів минулого й сьогодення, а також перекладає іноземних. У різні роки з видавництвом співпрацювали письменники Юрій Андрухович, Микола Вінграновський, Ліна Костенко, Андрій Кокотюха, Всеволод Нестайко та інші. Один з найвідоміших проєктів — публікація серії романів Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера у перекладі Віктора Морозова. 

Видавництво приділяє велику увагу оформленню своїх книжок, тому тримаючи в руках готове ілюстроване видання отримуєш також й естетичне задоволення. 

Фото: facebook.com/ababahalamaha.publishers/

Vivat

Основними напрямками діяльності є non-fiction, художня література, дитяча та підліткова література. Також виходять друком світові бестселери українською мовою. До того ж Vivat популяризує вітчизняних авторів за кордоном, серед них Дара Корній, Артем Чех, Олег Каданов, Надія Гербіш та інші. Загалом права на книги видавництва мають 26 країн. 

Видавництво випустило "Справу Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані рекордним тиражем в понад 100 тисяч примірників. Також там постійно друкуються мемуари інших відомих історичних постатей, із них найбільші за накладом — Мей Маск, Голди Меїр, Джона Болтона та Вінстона Черчилля.

Своїм покупцям Vivat пропонує безкоштовну доставку при замовленні від 500 грн в інтернет-магазині

Фото: facebook.com/vivat.book.com.ua/

"Видавництво Анетти Антоненко"

Серед книжкових пропозицій видання — сучасна українська й світова література, визначні праці філософів, соціологів та політологів. Команда видавництва впродовж року обирає для співпраці кілька десятків авторів, перш за все надаючи перевагу виданням так званої "високої полиці". 

За час своєї діяльності видавництво познайомило читачів з такими видатними українськими письменниками як Любко Дереш, Євгенія Кононенко, Юрко Іздрик, Василь Шкляр та Василь Кожелянко.

Наразі "Видавництво Анетти Антоненко" готує до випуску нову серію "Колекція Кримінальний Роман". До неї увійдуть "Озеро" та "Парк Леніна"  словенського письменника Тадея Ґолоба. 

Фото: facebook.com/anetta.publishers

"Книголав"

Видавництво працює з сучасною літературою в напрямках дитяча, художня та нон-фікшн. Крім того, "Книголав" здійснює переклади відомих іноземних авторів. 

Від початку роботи видавництва його книжки очолюють рейтинги продажів та стають бестселерами українського ринку. Першу видану книжку "100 експрес-уроків української" Олександра Авраменка за місяць вдалося продати тиражем понад 10 тисяч примірників.

"Книголав" регулярно бере участь в Книжковому арсеналі та міжнародному книжковому форумі BookForum.

Фото: facebook.com/knygolove/

Komubook

У Komubook зосереджені передусім на виданні художніх творів відомих іноземних авторів, які давно мали перекласти українською мовою. Найчастіше це класика XX століття, з якої на книжковому ринку України представлено обмаль творів.

Переклад книжок, підготовка макетів та друк відбувається за донати громадян: на сайті з'являється перелік творів з анотаціями, починається збір коштів, який може тривати 1-2 місяці. 

Найбільшою популярністю серед книг видавництва користується "Сніданок у Тіффані" Трумена Капоте, романи Філіпа Діка та "Страх і відраза в Лас-Вегасі" Гантера Томпсона. 

Фото: facebook.com/Komubook/

"Білка"

Книги видання про сучасну Україну та українців є "відбитком часу, відображенням сьогодення, втіленим у захопливій літературній формі та професійній поліграфії". "Білка" спеціалізується на військовій літературі, мемуарах, пригодницькій літературі й українській прозі. Часто співпрацює з починаючими письменниками.

Романи, крім книгарень й книжкових ярмарків, продаються у так званому ветеранському наметі. Видавництво випускає лише паперові книги.

У "Білці" регулярно друкуються такі автори: Тамара Горіха Зерня, Тетяна Цой, Олена Монова, Міла Іванцова та інші.

Фото: facebook.com/publisher.Bilka

"Дім Химер" 

Книжкове ветеранське видавництво "темної" літератури. Мета його власників — популяризація читання, шляхом видання й просування читачеві книг сучасних українських письменників, які спеціалізуються на химерній прозі.

"Дім Химер" видає містично-психологічні трилери, горори, детективні нуари, соціальну фантастику, темне фентезі, стімпанк, кіберпанк, магічний реалізм, романи й оповідання на основі історичної містифікації, новітню українську міфологію й інші подібні жанри.

Видавництво оформлює, друкує та продає твори Івана Лукавого, Тіни Гальянової, Вікторії Гранецької, Віктора Крупка, Олега Полякова й інших.  

Фото: facebook.com/chimeraspublisher/photos

"Човен"

Художня репортажистика та документальна література — два основних напрямки видавництва. Тому радимо ознайомитися з ним, якщо вас цікавлять репортажі, есеїстика, біографічна й історична література, видання про медіа та науку. 

"Наші книжки розповідають про світ, відкривають з нових перспектив читацтву розмаїті культури, краї та історії. Ми ставимо за мету допомогти українцям долати кордони — внутрішні й зовнішні: кордони географічні, історичні, ментальні, перепони стереотипів і упереджень.", — описують свою діяльність у "Човні". 

Читачі можуть придбати репортажі з нетуристичного Єгипту ("Єгипет: харам, халяль" Пьотра Ібрагіма Кальваса), Східної Словаччини ("Собакоїди та інші люди" Карла-Маркуса Ґауса), про нацменшини України ("Наші інші. Історії українського різноманіття" Олесі Яремчук та "Вбити дракона. Українські революції" Катажини Квятковської-Москалевич).

Фото: https://choven.org/