Літні канікули — час заслуженого відпочинку для всіх школярів. Більшість з них у цей період надають перевагу своїм улюбленим розвагам: відеоіграм, серіалам і прослуховуванню музики. Але водночас важливим залишається наявність спілкування з однолітками. А якщо воно буде приносити ще й додаткові знання та навички, наприклад, стосовно вивчення англійської мови — це взагалі чудово.
Згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, 93% українців, які мають дітей, хочуть, щоб їхня дитина вивчала та підвищувала рівень англійської. Для цього деякі батьки вирішують записувати своїх підлітків на курси англійської мови, але зіштовхуються зі страхом розмовляти англійською, який виникає у їхньої дитини. На цьому етапі важливо не закинути ідею "прокачати" її знання перед новим навчальним роком, а, навпаки, зануритись у питання, знайти причину виникнення цієї проблеми та способи вирішення.
Які існують методи подолання страху заговорити англійською і чому спілкування з однолітками-іноземцями вважається одним з кращих — читайте у нашому матеріалі.
Звідки у підлітків виникає страх заговорити англійською з іншими
Страх заговорити англійською з’являється від страху зробити помилку. Але як кажуть, лише той не знає, що таке помилки, хто нічого не робить.
Ще страшнішою здається реакція співбесідників-іноземців на наші похибки щодо вимови або граматики, та у більшості випадків вони навіть не звертають на це уваги.
Головне при спробах розмовляти англійською — не впадати у відчай, коли щось не вдається.
Які методи допомагають підліткам почати розмовляти англійською
Вагома робота має бути пророблена вчителем, аби створити сприятливе середовище, у якому студенти почуватимуться захищеними й відчують підтримку.
Під керівництвом професійного вчителя підлітки долають свій страх і починають розмовляти англійською з однолітками з різних країн. Це спілкування відбувається у рамках уроку чи розмовного клубу, тому воно заздалегідь підготовлене вчителем з урахуванням вікових і рівневих особливостей студентів.
Контроверсійні теми або ті, які відповідають інтересам студентів, мотивують їх до обговорення. Наразі студенти-підлітки охоче обговорюють теми фемінізму, шляхів захисту навколишнього середовища і громадського фінансування, так званий crowdfunding. Слова, граматичні часи і явища та функціональні фрази мають свою мету і можуть вживатися у різних контекстах для висловлення думки. Цікаві теми служать гарним приводом використати ці мовні інструменти на практиці.
Крім цього, під час навчання важливо, аби задовольнялися особливості сприйняття матеріалу студентами, однак, не варто обмежуватися лише ними. Якщо у певній групі студентів вчитель виявив, що більшість з них аудіали-кінестетики, то це не означає, що можна знехтувати вправами для інших типів сприйняття.
Дигітали, якими є переважна більшість сучасних підлітків, краще засвоюють матеріал за допомогою технологій. Проте відео чи подкасти все ж не замінять живого спілкування з людьми.
Чому страх говорити англійською підліткам варто долати шляхом спілкування з однолітками
Де б підлітки не жили, вони однаково знайдуть спільні інтереси й теми для обговорення, більше того, їх єднає подібний життєвий досвід: школа, позашкільні заняття, інтереси й хобі тощо. Цікавість бере верх, аби дізнатися наскільки спільні чи відмінні їх погляди й сфери захоплень, подивитися на деякі ситуації з іншого боку або взагалі задуматися над тим, про що раніше навіть не думав.
Це важливо, адже часом єдиним зразком правильного використання мови є вчитель, до вимови якого студенти звикають, і, їм складно зрозуміти, що намагається сказати незнайомий мовець.
Студенти першочергово бачать перед собою людину, яка, як і вони, вивчає іноземну мову. Цікаві завдання для мовної взаємодії творять дива. Студенти дізнаються вподобання один одного, життєвий досвід, кількість букв у алфавітах, слова та значення їх рідних мов, надаючи пояснення англійською.
Поєднати нові знайомства з підлітками з інших європейських країн та практику говоріння англійською мовою можна під час літніх онлайн-курсів від Британської Ради. Вони допомагають вдосконалити граматику, розширити словниковий запас і, головне, подолати страх заговорити англійською, з яким учні зіштовхуються найчастіше, — це основні складові навчальної програми Літніх Міжнародних курсів для учнів 11-17 років. Студенти можуть повністю зануритися в атмосферу інтернаціонального спілкування завдяки заняттям зі студентами з інших країн Європи, що розмовляють англійською з різними акцентами.
Також Британська Рада організовує Літні Розмовні курси, сконцентровані саме на спілкуванні англійською. Водночас вони охоплюють вдосконалення граматики, словникового запасу, аудіювання і читання.
Під час курсів студенти розповідатимуть історії, братимуть участь у групових проєктах, дискусіях, презентаціях, дебатах і переговорах. Таким чином вони одразу застосовуватимуть на практиці те, чому навчалися.
Більше про літні онлайн-курси англійської мови для дітей та підлітків дізнавайтеся на сайті Британської Ради.