Любов до прокрастинації, перфекціонізм, страх невдачі чи банальна лінь — що заважає нам досягати поставлених цілей? Для того, аби не тільки дізнатися відповідь на це питання, а й навчитися більш ефективно використовувати свій час і підвищити продуктивність пропонуємо добірку книг з тайм-менеджменту.
Олівер Беркмен "4000 тижнів"
"4000 тижнів" — дослідженням того, як ми використовуємо свій час та як його можна використовувати більш ефективно. Експерт у галузі тайм-менеджменту Олівер Беркман пропонує читачам методи, які мають допомогти використовувати свій час на всі 100%. Книга має безліч практичних методик, стратегій та інструментів для підвищення ефективності. Одна з них — прийняття невідворотності власної смерті. Автор переконаний, що це допоможе по-новому поглянути на те, як ми витрачаємо свій час і почати діяти усвідомлено.
Гері Келлер і Джей Папасан "Одна справа. Як робити менше, а встигати більше"
Книга "Одна справа. Як робити менше, а встигати більше" стала бестселером за версією видань Wall Street Journal, New York Times та USA Today. Вона має на меті допомогти концентруватися на найважливішому. Автори книги американські підприємці Гері Келлер і Джей Папасан впевнені, що багатозадачність не працює, а справжній ключ до успіху в усіх сферах життя — знайти ту саму ОДНУ справу. А от як її знайти й розпізнати — задача, розв’язати яку має допомогти книга.
Грег Маккеон "Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети"
Письменник та психолог Грег Маккеон присвятив свою книгу тим, кому за повсякденними турботами не вистачає часу на найважливіше.
Есенціалізм — новий підхід, який дозволяє робити менше, але краще. І це стосується всіх сфер життя. Автор взяв за мету пояснити, як фокусуватися на найважливішому та позбавитися всього, що заважає зосередитись на пріоритетних речах. Методики, запропоновані Маккеоном, спрямовані на спрощення життя, зменшення стресу та досягнення більшого успіху й щастя, ніж ви могли собі уявити.
Браян Трейсі "Зроби це зараз"
У книзі "Зроби це зараз" Браян Трейсі пропонує читачам стратегії та техніки, що допоможуть перестати прокрастинувати та підвищити свою продуктивність. Зокрема автор зібрав 21 практичний спосіб для ефективного управління часом. Серед піднятих у книзі тем — постановка цілей, розставляння пріоритетів, делегування повноважень і блокування часу. Крім того, Трейсі також не оминув увагою такі перешкоди на шляху до продуктивності, як перфекціонізм, страх невдачі тощо.
Джеф Сандерз "Диво п'ятої ранку. Як підкорити свій день ще до сніданку"
Провідна ідея книги Джефа Сандерза за його ж словами полягає в тому, що ранній підйом — це як перемога над своїм днем ще до сніданку. Автор переконаний, що звичка прокидатися рано може змінити життя — від буденних справ, на які раніше не вистачало часу, до досягнення цілей.
У своїй книзі, крім аргументів на користь ранніх підйомів, Джеф Сандерз пропонує методики для систематизації життя й наповнення кожного дня сенсом.
Кріс Бейлі "Рік продуктивності"
Книга Кріса Бейлі "Рік продуктивності" заснована на власному досвіді автора. Протягом року він тестував на собі різні прийоми та методики підвищення особистої ефективності. Так, наприклад, Бейлі працював 90 годин на тиждень, проводив 30-хвилинну медитацію щодня, пив тільки воду протягом місяця, жив у повній ізоляції тощо. Після всіх експериментів над собою, автор відібрав для книги 25 найкращих з його досвіду способів підвищити продуктивність.