Як обрати ідеальний крем для обличчя для жирної шкіри?

Тип шкіри — один з основних орієнтирів, на який варто зважати під час вибору доглядальних засобів для обличчя. Від цього залежить не лише візуальний результат догляду, але й стан здоров'я шкіри. Особливо це стосується проблемної, чутливої та жирної. У таких випадках варто запастися терпінням і часом, адже той самий засіб знайдеться не відразу, а також навчитися розбиратися у формулах і компонентах.

Очищувальні засоби, тоніки, сироватки, скраби та інші доглядальні продукти для жирної шкіри мають свої особливості. Не кожен засіб може допомогти усунути проблеми саме цього типу шкіри, ба більше, багато з них можуть погіршити її стан, спровокувати загострення і спричинити серйозні проблеми. Тому у цій статті розповідаємо, як правильно підібрати крем для обличчя та на що акцентувати увагу під час догляду за жирною шкірою.

Особливості жирної шкіри

Якщо ви помічаєте постійний блиск на обличчі, надлишкове виділення себуму, масні сліди, а декоративна косметика часто скочується, більш за все у вас жирний тип шкіри. Він також часто характеризується розширеними і забитими порами, комедонами, висипами та запаленнями. Чому так відбувається?

  • Сальні залози у такого типу шкіри працюють занадто активно, тому виробляють забагато себуму. Це спричиняє надмірний блиск і помітну жирність.
  • Активне виділення себуму провокує також розширення пор, вони стають більш помітними. 
  • Надлишок себуму накопичується на обличчі разом з ороговілими клітинами, залишками косметики та забрудненнями, що призводить до появи запалень на шкірі, висипань та акне, а також забитих пор.

Основні поради для догляду за жирною шкірою обличчяНа що звернути увагу під час вибору крему для обличчя?

Більшість власників жирного типу шкіри відмовляються від використання кремів, оскільки їм складно знайти легкий засіб, який би не додавав ще більше жирності. Проте це помилково! Крем має бути у кожному догляді, оскільки він завершує процедуру, заспокоює і зволожує клітини після концентратів (тоніків, ампул, сироваток тощо).

Уникайте насичених засобів зі щільною і важкою консистенцією. Крем для жирної шкіри має бути легким, в ідеалі — на водній основі.

Звертайте увагу на призначення. Там обовʼязково має бути зазначено, що засіб матує, зменшує блиск і регулює роботу сальних залоз, оскільки це основна проблема жирної шкіри.

Обовʼязково читайте склад. Якщо він іноземною мовою і вам складно, скористайтеся перекладачем (можна навіть з функцією фото для зручності). Шукайте там компоненти, які ефективно працюють із сальними залозами та себумом (детальніше про них — далі).

Краще відмовтеся від засобів, що містять спирт, агресивні компоненти, ароматизатори, барвники тощо. Вони ще більше загострюють проблеми будь-якої шкіри. Також краще оминати продукти зі вмістом «важких» олій і вазеліну.

Неодмінно дотримуйтеся рекомендацій щодо використання. Деякі засоби потрібно наносити кілька разів на тиждень, а інші — щодня. Також не чекайте швидких результатів, адже для всіх доглядальних продуктів потрібен час.

Матувальні компоненти

Щоб крем був ефективним, він має містити активні компоненти. Вони діють на причини проблем жирної шкіри, впливають на неї на клітинному рівні.

  • Саліцилова кислота очищує пори та зменшує запалення, а також має себорегулювальні, антибактеріальні та протизапальні властивості.
  • Екстракт зеленого чаю покращує стан шкіри, зменшує запалення і вироблення себуму.
  • Ніацинамід — це вітамін В3. Він регулює роботу сальних залоз і зменшує кількість себуму. Також ніацинамід покращує текстуру шкіри і тон, звужує пори, освітлює та надає антиоксидантну дію.
  • Ретинол — це форма вітаміну А, що має багато корисних властивостей для шкіри, зокрема зменшує жирність, неестетичний блиск і звужує пори.
  • Гіалуронова кислота (або її похідні, наприклад, гіалуронат натрію) забезпечує глибоке та якісне зволоження, робить шкіру пружною та еластичною.
  • Цинк РСА регулює виділення шкірного секрету, зменшує жирність шкіри, заспокоює, бореться з акне.

Вищезазначені компоненти діють на причину жирності шкіри, проте крем має ще й усувати видимі ознаки. Тому шукайте у складі абсорбенти, що поглинають себум: перліт, рисову, бамбукову, вівсяну або шовкову пудру, солі кремнію тощо.

Жирну шкіру також потрібно заспокоювати, тому краще обирати крем зі вмістом екстрактів таких рослин: ромашки, календули, гамамелісу, шавлії та ін.Основні поради для догляду за жирною шкірою обличчя

Топ кремів для жирної шкіри

Сучасний ринок рясніє величезним асортиментом кремів для всіх типів шкіри з різним призначенням, активними компонентами, консистенціями тощо. Кожен точно зможе знайти щось відповідно до своїх потреб, особливостей і бюджету. Проте на сьогодні вже існує список кращих кремів для жирної шкіри, які стали справжніми бестселерами і довели свою ефективність.

  • La Roche-Posay Effaclar Mat. Цей легкий дерматологічний засіб французького бренду зволожує, матує, регулює вироблення себуму, звужує пори та вирівнює текстуру шкіри.
  • Lapush Face Cream Day Care. Крем українського бренду з цинком РСА та ніацинамідом зволожує, регулює роботу сальних залоз, зменшує жирність шкіри, матує та заспокоює її.
  • Bioderma Sebium Mat Control. Дерматологічний крем із цинком французького бренду чудово матує, вирівнює тон, зволожує, контролює роботу сальних залоз, усуває жирний блиск.

Памʼятайте, найкращий результат догляду можна отримати тільки завдяки правильному вибору якісних засобів, комплексному підходу та регулярності. Також варто завжди зважати на будь-які зміни у стані епідермісу, брати до уваги харчування, емоційний і гормональний стан, погодні умови та інші зовнішні чинники, від яких значно залежить вигляд і стан шкіри.