Як користуватися PayPal
Фото: unsplash.com/@asyfaul

PayPal запрацював в Україні ще навесні, проте деякі моменти з ним лишаються незрозумілими. Наприклад, виведення коштів або конвертація гривень. Українці часто гуглять ці питання, тому НК вирішив все роз’яснити. Ми не робитимемо стандартного тексту з розповідями, хто і в якому році створив сервіс. Ось вам стаття у Вікіпедії, якщо цікаво. Наша задача — пояснити, як, що й куди.

Досі безплатний

Коли PayPal зайшов в Україну, то анонсував, що кілька місяців працюватиме без комісії. Якщо бути точними — пільговий період мав закінчитися у червні цього року. Але пізніше його продовжили до кінця вересня. Тому в усіх нас ще лишилося трохи часу, щоб безплатно поюзати сервіс.

Без пільг PayPal стягує комісію 3,4% від суми, плюс фіксована комісія для кожної валюти. Зазвичай це 0,35% євро та 0,3% для долара. Також, у разі міждержавних переказів, присутня комісія за транзакції. Вона залежить від країни й може становити від 0,4% до 1,5%. Немає комісії для: Андорри, Хорватії, Ісландії та Монако. Яка буде комісія для України, після закінчення дії пільг, ми не знаємо.

Реєстрація гаманця в PayPal

Необхідно зробити ці кроки:

  1. Ось сайт, на якому є кнопка "Зареєструватися" (у правому верхньому куті екрана). Те ж саме можна зробити в мобільному додатку (так навіть зручніше);
  2. Далі все стандартно: введіть ім’я, прізвище, електронну пошту, придумайте пароль;
  3. Оберіть країну проживання (якщо ви це читаєте, то, скоріше за все, Україну);
  4. Введіть номер телефону. Вам на нього скинуть SMS з кодом, який потрібно ввести;
  5. Додайте адресу проживання та документи: паспорт чи код (але це необов’язково);
  6. Після цього можна підв’язати банківську картку і користуватися сервісом.

З приводу адреси проживання — реєструйте ту, де ви сплачуєте комуналку. Тоді не буде проблем, коли в сервісі захочуть її перевірити (адже саме так вони це й роблять).

Картку (або картки) можна підв’язувати як гривневу, так і валютну. Але постарайтеся, щоб це була Visa, а не Mastercard. З останнім постійно виникають негаразди. Не знаємо, чому так, але люди в інтернеті скаржаться.

Види рахунків у PayPal

Сервіс пропонує два види рахунків: особистий і корпоративний. Проте Україні зараз можна зареєструвати лише перший. Міністр цифрової трансформації висловлював надію, що для українців скоро відкриють бізнес-акаунти. Але ніяких конкретних дат ми доки що не маємо.

Що з валютами

Гривні немає і коли вона з’явиться теж невідомо. Проте можна виводити гроші на гривневі картки за курсом НБУ. До речі, якщо ви захочете вивести умовні долари на доларову картку, то доведеться відчути на собі усі "плюси" подвійної конвертації. Тобто ваші долари переведуть у гривні, а потім — знову в долари. На цьому можна втратити близько 2% суми. Неприємно, але така позиція НБУ на час війни. Поповнювати рахунок теж можна, але краще це робити з валютної картки. Менша ймовірність того, що щось не вийде.

Якщо не брати до уваги все вищезазначене — PayPal працює практично з усіма валютами, які можуть вам знадобитися. Наприклад євро, долари (США, канадські, австралійські), єни, більшість валют європейських країн (зокрема крони, злоті та форинти) та країн Латинської Америки.

Поповнення та транзакції

Поповнити рахунок можна з банківської картки, прив’язаної до акаунту. Але це потрібно тільки, якщо ви хочете робити певні покупки саме через PayPal. Якщо ж вам потрібно просто переслати кошти іншому користувачу — це можна зробити прямо з прив’язаної картки, не "заводячи" їх на власний рахунок. Для того, аби знайти користувача в системі, потрібно ввести в пошуку його ім’я або електронну пошту. Якщо там будуть якісь додаткові конвертації (умовно з доларів у єни), то сервіс вас про це попередить.

Виведення коштів з PayPal

Це можна зробити просто на свою банківську картку. Коли ви вирішите це зробити, сервіс запропонує вам два варіанти: майже миттєво, але за певну суму (зазвичай невелику) або один-три дні, але безплатно. Оскільки в Україні зараз діє пільговий період — для нас безплатні обидва варіанти. Так що можна цим користуватися.