Аномальна спека — випробування не тільки для людей, але і для тварин. Важливо вміти подбати про них, щоб захистити улюбленця від перегріву та теплового удару. "Наш Київ" зібрав поради від зоозахисників UAnimals, як уберегти улюбленців від перегрівання та забезпечити їхній комфорт і безпеку.
Як допомогти тваринам у спеку: поради
- Стежте, аби у тварини завжди був доступ до води, заохочуйте тварин пити достатню кількість води, щоб вони не зневоднювалися. Їжа у мисці не повинна залежуватися, адже у спеку вона швидше псується. Також ви можете пригостити улюбленця охолодженими літніми ласощами з високим вмістом води: огірками, капустою, кабачками, кавуном.
- Встановіть на вікна спеціальні сітки — "антикішка". Відчинене вікно небезпечне для тварини — вона може випасти та загинути.
- Без потреби не обстригайте пухнастих тварин повністю, адже це може порушити терморегуляцію. Після купання ретельно витріть улюбленця, щоб мокра шерсть не спричинила перегрівання. Також слідкуйте, аби шерсть не збивалася в грудки.
- Обмежте активність тварини, навіть якщо вона сама її ініціює. Вигулюйте собаку у найменш спекотні години — рано-вранці чи ввечері. Обовʼязково беріть із собою воду та потурбуйтеся про свободу рухів і дихання тварини в амуніції.
- Перевіряйте температуру поверхні, якою плануєте прогулюватися. Доторкніться долонею до асфальту на п’ять секунд — якщо не гаряче, то гуляти безпечно.
- Ніколи не лишайте тварину замкненою в автівці, навіть на кілька хвилин. Температура всередині автомобіля підвищується зі швидкістю один градус за хвилину, і може стати небезпечно високою вже за 10 хвилин.
- Якщо тварина перегрілася або знепритомніла, перенесіть її в тінь. Змочіть лапи, живіт і вуха водою кімнатної температури. Не заливайте воду в рот, щоб тварина не захлинулася. Якщо стан не покращується, негайно відвезіть тварину до ветеринара.
Крім цього, якщо у вас є така можливість, встановіть для тварини дитячий басейн чи таз із прохолодною водою. Там улюбленець зможе купатись та насолоджуватись водою в будь-який час.
Також британська ветеринарна організація PDSA написала про додаткові поради — як охолодити у спеку кота:
- Гра з льодом. Дозвілля з кубиком льоду, який катається на підлозі, не тільки розвеселить вашого котика, а ще й освіжить його.
- Вичісуйте зайву шерсть щодня. У спекотну погоду пухнастих котів краще вичісувати щодня: без зайвого підшерстка та шерсті їм буде значно прохолодніше.
Не слід чекати, поки тварині стане погано. Використовуйте наші поради, щоб запобігти тепловому удару улюбленця. Проте пам'ятайте про такі важливі ознаки теплового удару:
- Тварина апатична, не реагує на зовнішні подразники;
- Часте поверхневе дихання або навіть задишка;
- Підвищена температура, про що говорить сухий і гарячий ніс;
- Тварина гаряча на дотик.
Якщо ви помітили в улюбленця якусь з цих ознак — слід віднести її в затінок, а краще — у прохолодне приміщення. Також охолодіть їй лапки, голову, живіт за допомогою мокрого холодного рушника. І, найголовніше, після цього відвезіть тварину у ветеринарну клініку.