Як користуватися генераторами та газовими балонами
Фото: norwall.com

Від початку регулярних відключень світла генератори стали справжнім порятунком для малого бізнесу та мешканців приватних будинків. Зараз їх має чи не кожна кав'ярня або невеличкий магазин. І, як тільки на районі вимикають електроенергію, то майже одразу починають гуркотіти десятки генераторів.

Ще одним вже звичним предметом ужитку для мешканців будинків, в яких немає побутового газу, стали газові балони та туристичні плити. Українці пристосуватися не тільки кип'ятити на них воду на чай, а й готувати повноцінні страви.

Усі ці прилади безперечно корисні, але й можуть нести загрозу для нашого життя, якщо використовувати їх неправильно. Тому "Наш Київ" підготував інструкцію щодо безпечного поводження з генераторами та газовими балонами.

Як правильно користуватися генератором

  • Використовувати генератор можна виключно на відкритому повітрі, адже побічним продуктом його роботи є отруйний чадний газ. Ця речовина становить серйозну загрозу для життя людей (особливо дітей), тому вона не має потрапляти до житлових чи інших приміщень. Тому — ніяких генераторів на балконах та інших "винаходів". Краще посидіти кілька годин без електроенергії, ніж вчадіти.

 

  • Встановлювати генератор потрібно на значній відстані від найближчої будівлі — не менше ніж за шість метрів. Багато хто лінується тягати важкий генератор туди-сюди, том ставить його прямо під дверима свого магазину чи іншого закладу. Це — неправильно і небезпечно. Адже, окрім виділення чадного газу, генератори ще й сильно нагріваються та можуть спричинити пожежу.

 

  • Якщо у генератор потрапить вода, то він може вибухнути чи вдарити струмом, тому його потрібно захистити від вологи. Найчастіше для цього роблять невеличку "будку" або ящик, щоб генератор не залило водою та не засипало снігом. Також потрібно мати гумові рукавиці та взуття з гумовою підошвою, щоб працювати з генератором у сиру погоду.

Підключення генератора до електромережі слід довірити майстрам, а не робити це самостійно. Крім того, перед кожним включенням приладу слід перевіряти стан проводки. І ні в якому разі не можна змінювати чи "покращувати" конструкцію генератора.

Заправляти генератор потрібно тільки на відкритому повітрі та коли він вимкнений (слід дочекатися, щоб він трохи охолонув). Паливо слід тримати у безпечному місці, якомога далі від генератора.

Крім того, під рукою потрібно мати вогнегасник порошкового або вуглекислотного типу на випадок, якщо прилад спалахне.

Як правильно користуватися газовими балонами

  • При використанні портативної плитки слід суворо дотримуватись інструкції виробника. Тож ніякої самодіяльності та "я краще знаю, як це робити". Крім того, перед використанням газових балонів слід обов'язково перевіряти їхню цілісність, справність вентилів, плитки тощо. Якщо щось з цього несправне — краще ним не користуватися.

 

  • Готувати з використанням газових балонів також радять на відкритому повітрі, але для багатьох ця вимога є нездійсненною. Тому потрібно дуже добре провітрювати приміщення.

 

  • Газові балони та портативні плитки не можна ставити на електроплиту (чи газову, якщо вона у вас все ж є), та й взагалі краще тримати якомога далі від електроприладів.

 

  • Зберігати газові балони треба якомога далі від прямих сонячних променів та впливу високих температур (тобто, від гарячої батареї також). В ідеалі, вони взагалі не мають піддаватися перепадам температур.

Якщо у вас балон з вентилем, то після кожного його використання потрібно перевіряти, чи надійно закритий цей вентиль.

Загалом великі газові балони можна використовувати виключно у приватному секторі, а розміщувати їх у багатоквартирних будинках заборонено. Для квартир буде достатньо балонів малої та середньої місткості.

Заправляти та обслуговувати великі газові балони можна лише у спеціальних організаціях, тому тут теж слід обійтися без самодіяльності.

І пам'ятайте, що усі ці нудні правила вигадали не для того, щоб ускладнити вам життя. Адже випадки, коли через неправильну експлуатацію цих приладів страждали та гинули люди, на жаль, не є поодинокими. Тож додаткова пильність тут не завадить.

Коворкінги у ТРЦ Києва: де попрацювати, коли немає світла