Вже не той: що втратив Київ у 2016 році

1. Звичний вигляд будинків

Мурал #DimaFatum, присвячений Харьківському масиву. (Фото: Geo Leros)

Кілька десятків нових об’єктів вуличного мистецтва з`явилися на висотках та невеликих будівлях Виноградаря, Троєщини, Дарниці, Борщагівки, Подолу та центральних районів.

Теми монументальних робіт українських та закордонних художників — стосунки між чоловіком та жінкою, мистецтво, еволюція, бозон Хіггса, світ, видатні українці та народна символіка.

2. Голос київського метро

Микола Петренко. (Фото: gloss.ua)

На жаль, власник голоса, який ми звикли чути у метро, помер саме цього року. Генеральний директор Київського академічного театру ляльок Микола Петренко пішов із життя у червні.
 

3. Фестиваль-ресторація "Диван"

Фестиваль-ресторація “Диван”

Місце для інтелектуалів та рокерів на Бесарабці. Улюбленці журналу "Шо" та джазистів. Крафтове пиво на фоні концертів "Гапочки", "Оркестра Че" та інших гуртів із глибокого андеграунду. Незручний довгий коридор столів та малесенька сцена, дзеркальні стіни, серед яких можна було загубитись, та бармени, що носили по кілька десятків келихів за раз. Культове місце із цікавою назвою, на жаль, закрили у серпні.

4. Банк "Михайлівський"

Мітинг під Верховною Радою

Звісно, не він один. Нацбанк взявся ретельно перевіряти банки. Врешті-решт невеличкі фінустанови, які, ймовірно, деякі політики та бізнесмени тримали для відмивання грошей, визнали порушниками або банкротами.

Проте закриття "Михайлівського" було одним із найгучніших: мітинги під Кабміном та Верховною Радою, пікети у центрі міста, черги до відділень та інфоцентрів і опудало пані Гонтаревої.

5. Алкоголь після 23:00

Фото: rian.com.ua

Так, дійсно велика втрата. Але в цілому це непогано. Частина супермаркетів більше не працює цілодобово, а на вулицях вже за місяць значно поменшало "столичних маргіналів", як їх інколи жартома називають кияни.

6. Пам'ятник чекістам та знайомі вулиці

Знесення пам`ятника чекістам. (Фото: Facebook / Yevgen Nikiforov)

Декомунізація також внесла низку змін: більше немає Московського проспекту, вулиці Артема та багатьох інших знайомих назв.

А ще не зовсім за планом знесли пам'ятник чекістам біля станції метро "Либідська". Його мали просто демонтувати та зберегти для музею. Проте не так сталося, як гадалося...

7. Риштування біля ЦУМу

Новий ЦУМ. (Фото: “Наш Киев”)

Від цієї втрати кияни були в захваті: нарешті будівельні роботи завершились і оновлений головний універмаг міста запрацював. Особливо сучасним виглядає атріум з ескалаторами. Наразі у магазині тривають акції на честь нещодавнього відкриття. Проте багато є й нарікань: ціни у новому ЦУМі космічні.

8. МАФи у переходах біля метро

Parasolka біля метро “Контрактова площа” до знесення.

І не лише коло нього. Причин багато: вони заважають людям ходити, часто не відповідають санітарно-гігієнічним нормам або просто встановлені за сумнівними договорами, незаконність яких визнається через суд.

Щоправда, деякі з них навіть дуже милі. Наприклад, Parasolka на Контрактовій. Її розламали вщент.

9. Ринок у колі на “Героїв Дніпра”

Проект ТРЦ на станції метро “Героїв Дніпра”. (Фото: urbanexperts.co)

І тут не обійшлося без протестів населення, адже людям попередньо не пояснили, що саме відбувається, годуючи байками про реконструкцію. Ситуація загострилася, коли платформа на станції метро тріснула.

Будівельники швидко спорудили зелені огорожі, повісили табличку про ремонтні роботи і почали будувати новий ТРЦ там, де раніше були стихійний ринок, кілька МАФів та магазинів одягу і косметики.

Наразі не працюють два виходи з метро, що для жвавого перехрестя і кінцевої зупинки лінії зовсім незручно. До того ж не схоже, що ТРЦ здадуть в експлуатацію наприкінці 2016 року, як забудовники обіцяли раніше.

10. Старовинний Андріївський узвіз

Нова будівля Театру на Подолі. (Фото: Ярослав Ємельяненко, Facebook)

Ажіотаж навколо нової будівлі Театру на Подолі триває. Двері театру мають відкритись для глядачів лише навесні, проте вже зараз кияни розділились на тих, хто вважає будівлю шедевром сучасного мистецтва, і тих, хто зрадів би подібній будівлі деінде, але не на старому Подолі.

Власні сторінки театру у соціальних мережах, численні фотожаби, нові і нові прізвиська будівлі, яку спроектував харківський архітектор Олег Дроздов, на кшталт "саркофагу", "чорного квадрату" і "крематорію" ширяться інтернетом. Навіть якщо не чіпати естетичний бік питання, активісти виявили порушення законів у процедурі затвердження проекту.

До речі, на станції метро "Героїв Дніпра" знову активізувалося скандальне будівництво.