Вугрі на обличчі – розповсюджена проблема, особливо серед підлітків. Це захворювання шкіри, яке характеризується закупоркою пор та їх запаленням. Поява прищів може бути викликана різними причинами, проте лікування вугрів повинно бути комплексним. Зменшити симптоматику при такі проблемі багатьом пацієнтам допомагає Угресол, проте перед його використанням слід проконсультуватися з лікарем. Не менш важливо усунути причину виникнення прищів, інакше лікування буде давати лише тимчасовий результат.
Як утворюються акне?
Вугрі на обличчі з’являються в результаті порушення роботи сальних залоз. Надмірне виділення шкірного жиру паралельно з гіперкератозом, який призводить до закупорки пор ороговілими частинками шкіри, створюють сприятливі умови для розмноження пропіонових бактерій. Цей процес супроводжується появою локальних осередків запалення і, як наслідок, виникають вугрі на обличчі.
Основні причини появи вугрових висипань
Часто помилково вважають, що вугрі на обличчі з’являються через недостатню гігієну шкіри, та насправді це не так. Викликати їх появу здатні різні чинники. До найпоширеніших внутрішніх причин варто віднести наступне:
- гормональні порушення (саме через зміни в гормональному балансі прищі найчастіше турбують підлітків);
- деякі захворювання ендокринної системи;
- потовщення шкірного покриву через дефіцит вітаміну A або несприятливий вплив зовнішніх факторів;
- патології шлунково-кишкового тракту, які призводять до надмірного виділення шкірного сала;
- спадковість.
До провокуючих факторів належать часті стреси та ослаблення імунітету. Вугрі на обличчі також можуть з’являтися через зовнішні причини:
- використання неякісної косметики або неправильне застосування доглядових засобів, що призводить до закупорки пор;
- часте та тривале перебування під ультрафіолетом;
- надмірна охайність, що сприяє посиленню вироблення шкірного сала;
- проживання у вологому та жаркому кліматі;
- постійний контакт із деякими хімічними речовинами.
До того ж прищі можуть з’явитися на фоні прийому деяких ліків. Найчастіше з такою проблемою зіштовхуються жінки, які приймають гормональні препарати.
Методи лікування
Вугрі на обличчі суттєво впливають на зовнішність людини, саме тому їх лікування краще не відкладати. При легкій формі позбутися прищів інколи вдається навіть у домашніх умовах, проте краще відразу звернутися до лікаря, який підбере комплексну терапію. Лікування вугрів повинно бути направленим на одночасне вирішення декількох проблем:
- усунення причини появи прищів;
- регуляція виділення шкірного жиру;
- протизапальна дія;
- попередження утворення нових акне.
Для лікування прищів у більшості випадків призначаються препарати місцевої дії:
- протизапальні мазі;
- підсушуючі спреї;
- лосьйони тощо.
У важких випадках лікар може призначити ліки системної дії.
Не менш важливо правильно доглядати за шкірою, регулярно виконувати пілінги для видалення ороговілого шару. А ось видавлювати вугрі на обличчі категорично заборонено, оскільки це може призвести до розповсюдження інфекції та збільшення кількості висипань.
Якщо ви помітили на шкірі вугрі, оптимальним рішенням буде звернутися за кваліфікованою допомогою. Лише спеціаліст після огляду зможе сказати, якими препаратами вдасться ефективно впоратися з проблемою.