У жовтні проходитиме багато цікавих та тематичних виставок у Києві, які варто відвідати. Серед них: масштабний музейний проєкт Тіберія Сільваші в Українському домі, роботи молодих художників з усього світу на виставці Future Generation Art Prize, виставка живописних та графічних робіт українського художника Сергія Алієва-Ковики, серія графіки київського художника і сценографа Віктора Гукайло та багато іншого.
"Наш Київ" зібрав добірку виставок столиці, як варто відвідати у жовтні.
"Кола Сільваши"
Виставка присвячена одній з головних фігур сучасного українського мистецтва Тіберію Сільваші. "Кола Сільваші" розмістилася на всіх поверхах Українського Дому. Пʼять поверхів, пʼять кіл, пʼять маршрутів, пʼять поглядів на творчість Тіберія Сільваші у часі й просторі його насиченого шляху в мистецтві:
- 1 поверх — нова версія легендарної інсталяції "Малярство".
- 2 поверх — зал, присвячений нефігуративному мистецтву з роботами художників зі всього світу.
- 3 поверх — ретроспектива визначних робіт майстра і близьких йому митців.
- 4 поверх — унікальні архівні матеріали.
- 5 поверх — роботи молодих українських художників.
Де: Український Дім
Коли: з 13 вересня по 27 жовтня 2024 року
Вартість квитків: повний — 100 грн, пільговий — 50 грн (для тимчасово переміщених осіб, школярів та студентів за наявності посвідчень).
Виставка "І серце повне пам'яті про пишне буяння квіту, назавжди зберігає згадку про світ який сьогодні став інший" Сергія Алієва-Ковики
Виставка має познайомити київського глядача з творчістю українського художника Дніпропетровського регіону Сергія Алієва-Ковики. На ній представлені живописні та графічні роботи, дерев’яні об’єкти та гравіювання на мідних пластинах митця.
Сергій Алієв-Ковика є частиною сучасного мистецтва у місті Дніпро та його передмістя. У своїй творчості художник досліджує регіон, цікавиться історичними аспектами, візуальними образами та специфікою міста, степовими краєвидами Дніпровського регіону, а також характером життя людини в соціумі та її внутрішньою комунікацією.
Де: на 2 поверсі книгарні Сенс (Хрещатик, 34)
Коли: з 5 жовтня
Вартість: безплатно
Виставка номінантів премії Future Generation Art Prize
4 жовтня у PinchukArtCentre відкривається виставка номінантів і номінанток на Премію Future Generation Art Prize 2024. Подія відбувається раз на два роки та відкриває нові імена в сучасному мистецтві. Цього разу відбіркова комісія обрала 21 художника з усього світу — від Конго до Тайваня. На виставці та в конкурсі бере участь і Україна — нас представляють мисткині Дана Кавеліна та Вероніка Гапченко.
Де: PinchukArtCentre
Коли: 4 жовтня 2024 року — 19 січня 2025 року
Вартість: безплатно
"КРАЇНГ"
У жовтні кияни та гості столиці можуть завітати на виставку художника Віталія Кравця, який працює у галузях живопису та графіки. У проєкті "Країнг" Віталій Кравець зосереджується на емоційному ставленні українців до землі як до певної константи, яка сьогодні піддається знищенню.
"Вигляд розораної технікою та випаленої артилерією землі жахає нас майже так само, як вигляд понівеченого війною тіла. У просторі галереї Stedley Art Foundation представлені пейзажі та натюрморти, що зображують понівечену українську землю та символізують як фізичну смерть землі, так і її духовне відродження в очах усіх, кому за неї болить", — розповідають організатори.
Де: Stedley Art Foundation (вулиця Богдана Хмельницького 62-Б)
Коли: з 24 вересня по 10 жовтня
Вартість: простір працює за попереднім записом
"Плин, що несе нас проти течії"
Виставка присвячена темі втраченої домівки. Роботи для проєкту створені Настасією Лелюк, Ясею Яковлєвою та Катериною Покорою. В експозиції представлені різні роботи мисткинь: живопис, фотографія, скульптура і текстиль. Всі твори об’єднані темою спогадів або домислів, які стають туманними з плином часу.
Де: Кузня на Подолі, Нижній Вал, 37/20,
Коли: 22 вересня — 4 жовтня
Вартість: безплатно
"Ковчег. Твори Віктора Гукайла"
Виставка "Ковчег" представляє серію графіки київського художника і сценографа Віктора Гукайла. В цьому проєкті представлено 77 його робіт. Серія "Ковчег" бере початок у 1990х.
"Великі композиції з ретельно проробленими деталями та майже фрагментарні начерки множилися і набирали нового вигляду до самої смерті художника у 2023 році. Роботи на виставці репрезентують різні періоди творчості художника, демонструють трансформації художньої мови і різноманіття доробку, спонукають до роздумів про істинні цінності в житті кожного — рідних і друзів, місця сили, уподобання, враження, спогади", — розповідають організатори.
Роботи митця представлені у начерках і ескізах, зроблених олівцем, пером, сангіною, гуашшю, а наприкінці — підручними кольоровими олівцями, маркерами, лінерами, у серіях монохромних і кольорових монотипій — техніці, якій художник віддавав перевагу протягом усього життя.
Де: Музей Ханенків, вулиця Терещенківська, 15-17
Коли: з 2 жовтня
Вартість: вхід на відкриття вільний
"Завжди сьогодні"
"Завжди сьогодні" — персональна виставка художника Віталія Кохана, який працює зі скульптурою, інсталяцією, лендартом та відео. Віталій Кохан не називає свої роботи скульптурою, радше предметами, фокусуючись на матеріалі та його потенційній функціональності. У київській галереї The Naked Room можна побачити предмети із мармуру, деревʼяних та металевих обʼєктів митця.
"Практика Віталія Кохана для нас завжди трошки про повернення до основ мистецтва, як-от увага до крихкості, краси буденності або замилування грубою первозданністю матеріалів — знайдених у товщі міського життя або таких, які прийнято вважати художніми. Ці категорії видаються зараз і недоречними (бо хіба доречними є категорії краси у мистецтві), але також нагальними, бо маємо нині час перезавантаження основ у всіх вимірах життя. Можливо, у мистецтві також", — зазначають кураторки Лізавета Герман та Марія Ланько.
Багато робіт в експозиції ідейно чи навіть фізично були створені художником ще до повномасштабного вторгнення. Проте зараз він їх переосмислив.
Де: The Naked Room, вулиця Рейтарська, 21
Коли: з 26 вересня по 23 жовтня
Вартість: безплатно