На правах реклами.
18+ Наша продукція призначена для повнолітніх споживачів нікотину, може зашкодити вашому здоровʼю та викликати залежність
Київ — місто, де минуле переплітається з майбутнім. Але коли гуляєш вулицями, закрадається думка “Я все вже тут бачив, про все вже знаю”.

“Наш Київ” разом з гідом Кирилом Степанцем провели екскурсію та знайшли небачене у, здавалось би, всім знайомих місцях.
Бренд o'go запустив проєкт ЦЕ ТРЕБА ПОБАЧИТИ , який націлений розказати про новий досвід у різних сферах через ретроспективу змін: інновацій та технологічного прогресу. У межах проєкту ми створили екскурсійний маршрут, локації якого неодмінно треба побачити, відчути й зацінити.
Це треба оцінити:
кінематографічна екскурсія Києвом
Оцінивши красу нашого улюбленого міста у компанії однодумців, ви неодмінно отримаєте натхнення робити “Нове – небачене” у своїх сферах.

Бʼємось об заклад, ви точно не знаєте деяких фактів про найбільш кінематографічні локації столиці, що з легкістю могли б стати декораціями для найпопулярніших фільмів.
Хрещатик
Хрещатик — здається, немає людей, які не знають головну вулицю Києва! Та мало хто в курсі, що такою вона була не завжди. Ба більше, до кінця XVIII ст. на Хрещатику і будинків-то не було!

Багато таких таємниць вулиця приховує й досі.
1
o'go, яка локація!
Чому це варто побачити?
Хрещатик — центральна вулиця Києва. Вона поєднує (і поєднувала) три частини міста: Печерськ, Поділ та Старий Київ — центр.

“Хрещатик фактично “зшив” три міста і на 200 років став однією із найфешенебельніших вулиць Києва ”, — пояснює Кирило.

Тож це вулиця, яку неможливо оминути в столиці. Хіба що ви приїхали в спальний район столиці на Правому березі і поїхали назад, за місто.
А ви знали?
Під вулицею розташований ще один Хрещатик — тільки річка. Сучасний Хрещатик проходить територією, де колись була її долина.

“Це добре видно, якщо стояти на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Хрещатик. Кінець вулиці Богдана Хмельницького є правим берегом річки, а будинок із зіркою — лівим”, — додає гід.

За словами Кирила, раніше це була доволі занедбана зона, тож Хрещатик став головною вулицею не завдяки, а всупереч.
З ким найкраще відвідати локацію?
Хрещатик — чудове місце, щоб почати прогулянку Києвом з тими, хто приїхав до столиці уперше. Це також вулиця спогадів, вулиця, яка зберігає пам’ять багатьох поколінь. Тож як місце для дружньої зустрічі вона теж ідеально підходить.

Головне — вибрати вдалий момент, щоб і людей було небагато, але й “прогулянковий” флер вулиці зберігся.
Хрещатик кінематографічний
Хрещатик міг би стати локацією для будь-якого, який точно треба оцінити! Тут легко можна знімати сцену із ромкому — в одному із десятків закладів, які є на вулиці. Або ж зафільмувати сцену з екшну. Кирило також пропонує Хрещатик як локацію для історичного фільму — через його глибоку історію.

Ця вулиця ідеально підійшла б для сцени вуличних перегонів з культового фільму про швидкість і адреналін. Уявіть: водій на повній швидкості тікає від переслідувачів у самому центрі Києва. Таке видовище важко було б забути.
2
Воздвиженка
Воздвиженка — житловий район Києва, який звели на початку двохтисячних. Ця назва — столична новомова, адже більшість старожилів знають цю місцину як урочище Гончарі-Кожум'яки.
Чому це варто побачити?
Це район, який нагадує дивовижне місто, де живе дуже мало людей.

За словами Кирила, ще 30 років тому про Воздвиженку ніхто не знав. На її місці було старе поселення в аварійному стані, яке у 80-х роках минулого століття почали розселяти.

“Коли приводжу сюди екскурсії й розповідаю, що це все нова забудова — люди не вірять, адже все зроблено під старовину”, — розповідає гід.

І це точно треба побачити!
o'go, яка локація!
А ви знали?
За легендою, саме на Воздвиженці жив герой давнього народного епосу Кирило Кожум'яка.
З ким найкраще відвідати локацію?
Всім, хто хоче спокою. “Навколо дуже мало людей. Крім відпочинку тут можна зробити хороші фото”, — ділиться Кирило.
Воздвиженка кінематографічна
Старовинне урочище — прекрасне місце для знімання захопливих фільмів. Якщо б Вес Андерсон побачив Воздвиженку, то вузенькі вулиці мікрорайону неодмінно б надихнули його на створення нового захоплюючого сюжету. Адже вони, як і творчість самого режисера, вирізняються симетрією та геометричністю в кадрі, а також яскравою палітрою кольорів.
3
Будинок Підгорського
“Будинок Підгорського”, “дім барона”, “дім з ґаргульями” — як тільки містяни не називають садибу на Ярославовому Валу. Будівля, схожа на французький замок, огорнута легендами, і вже понад століття притягує погляди перехожих.
Чому це варто побачити?
Це одна з наймістичніших локацій Києва.

“Насамперед загадковості й містичності будівлі додають чудовиська, які її “охороняють”. Але їхнє призначення достеменно нікому не відоме”, — зазначає Кирило.

Крилатих демонів над входом до будівлі гід називає “сфінксами навпаки”.
o'go, яка локація!
А ви знали?
У “Будинку Барона” барон ніколи не жив. Це міська легенда.

Вважається, що вона виникла через те, що жителі Києва повʼязували “замок на Валах” з бароном фон Штейнгелем, який володів значно скромнішою будівлею, що стоїть навпроти. Насправді будинок звели на замовлення підприємця Михайла Підгорського.
З ким найкраще відвідати локацію?
Сюди можна привести людей, які цікавляться історією й будівлями, що сповнені загадок. Бо це треба відчути.
Будинок Підгорського кінематографічний
Якби режисер, відомий створенням епічних фентезі-світів з величними замками та фантастичними ландшафтами, побачив “дім Барона”, він би, ймовірно, розмістив одного з персонажів своїх фільмів на балконі, схожому на той, що знаходиться в замку Сарумана.
4
Вулиця Рейтарська
Хайп навколо вулиці Рейтарської розлетівся далеко за межі нашого міста. Ще б пак, це локація творчості та місцезнаходження закладів, де готують найсмачніші напої в столиці. І це точно треба оцінити!
Чому це варто побачити?
Крім численних барів, Рейтарська — місце, де розташована єдина в Києві будівля, зведена у венеціанському стилі. І хоча зараз вона у занедбаному стані, на думку гіда, це головна архітектурна перлина Рейтарської.
А ви знали?
Місцем “паломництва” київських екскурсоводів і їхніх груп вулиця стала задовго до появи закладів.

“Незабутня атмосфера затишних будиночків, кожен з яких — це окрема історична книга, приваблювали сюди поціновувачів старовини та уособленного спокою ще задовго до того, як ця вулиця стала таким собі місцем збіговиська богемної молоді. Феномен Рейтарської можна порівняти з становленням Андріївського узвозу, який з такої ж затишної й безлюдної вулиці перетворився на туристичний символ. Рейтарська — сучасний молодіжний символ”, — згадує Кирило.
З ким найкраще відвідати локацію?
На Рейтарській панує атмосфера молодості й новаторства. Беріть сюди людей, схожих за цим вайбом.
Рейтарська кінематографічна
Так і хочеться згадати детективні історії неперевершеної Агати Крісті, стиль оповіді якої вдало поєднує класичні канони та новаторські підходи. Тож Рейтарська цілком могла послугувати місцем, де легко можна зустріти одного з її славнозвісних детективів, що помічає кожну деталь на своєму шляху.
5
Андріївський узвіз
Найкиївська з усіх київських вулиць, київський Монмартр! Андріївський узвіз поєднує верхнє й нижнє місто. Тому багато хто вважає цю вулицю містичною, і це треба відчути.
Чому це варто побачити?
Хоча б заради Андріївської церкви, ймовірно, найкрасивішої в Києві. Гості міста одразу згадають фільм “За двома зайцями” та захоплено сфотографуються біля пам’ятника Голохвастову і Проні Прокопівні.
А ви знали?
Під Узвозом проходить ціла мережа підземних ходів. Це тунелі 1,7 метра заввишки й довжиною деінде до кілометра.

Тут дуже слабка геологія. Ці гори постійно осипаються. Тому непарадна частина Андріївського узвозу містить цілу низку підземних дренажно-штольневих систем для виведення надлишку ґрунтових вод для протидії зсувам.
З ким найкраще відвідати локацію?
Передовсім з туристами, які можуть зацікавитися не лише колоритом, але й сувенірами.
Андріївський узвіз кінематографічний
Андріївський — ідеальне місце для знімання історичної драми або ж заплутаного детективного фільму з неочікуваною розв'язкою. А ви вже уявляєте, як вулицею заклопотано пробігає Шерлок Холмс?
6
Набережна Дніпра
Якщо у місті є річка, то набережна — локація, яка завжди приваблює мешканців та гостей. Київ не виняток.
Чому це варто побачити?
Назва локації промовляє сама за себе — хочете поглянути на Дніпро, біжіть на набережну. Саме там красу річки можна оцінити повністю.
А ви знали?
Близько 70 років на місці гранітної набережної була лише стежка вздовж київських круч, яку постійно розмивало.
З ким найкраще відвідати локацію?
Набережна — найромантичніше місце у Києві, яке потрібно оцінити. “Сюди варто приходити й дивитись на схід або захід сонця”, — вважає Кирило. Інша категорія людей, яким тут дуже сподобається, — рибалки, адже на набережній їх безліч.
Набережна кінематографічна
Дніпровська набережна могла б стати локацією для знімання трилера, за сюжетом якого в одній з найромантичніших європейських столиць з'являється щось, що сіє страх та паніку серед місцевого населення. Здогадалися, про який фільм йдеться?
7
Європейська площа
Це одна з трьох центральних площ міста на головній вулиці Києва. Тут був один з перших київських готелів, який називався “Європейський”.
Чому це варто побачити?
На площі розташований Український дім. Коли його зводили, знесли готель, літній кінотеатр на схилах, зрили частину гори.

Зараз в будівлі проводять різні виставки й заходи, які точно треба побачити.
А ви знали?
“Колись цю площу називали Царською. Під великою клумбою у центрі розташовувався величезний резервуар, до якого зливали першу в Києві каналізацію. Тому на Царській площі могли бути не зовсім царські запахи”, — розповідає гід.
З ким найкраще відвідати локацію?
З тим, кого зацікавлять заходи в Українському домі. Також звідси можна розпочати прогулянку Скляним мостом, Хрещатиком або Подолом.
Європейська площа кінематографічна
Вайб площі надихає на знімання документального фільму, адже саме тут зосереджені основні культурні події столиці. Кінострічка, могла б досліджувати культурні процеси різних епох: детально описувати тренди, новаторські підходи та демонструвати найкращі зразки кожного періоду. А на які роздуми ця площа надихає вас?
Це треба оцінити: кінематографічна екскурсія Києвом