Це 13 безоплатних курсів та розмовних клубів з вивчення української мови в Києві

Багато зросійщених українців після початку повномасштабної війни вирішили відмовитися від колоніальної "спадщини" країни-агресора й повністю перейшли на українську мову.

Водночас так само багато українців досі з тих чи інших причин не можуть здійснити повний перехід.

Безоплатні курси української мови в Києві

Ми зібрали добірку безоплатних курсів та мовних клубів у Києві для тих, хто потребує допомоги у вивченні, поглибленні знань чи переходу на державну в повсякденному житті.

"Спілкуймося українською впевнено"

Курси "Спілкуймося українською впевнено!" покликані допомогти киянам поглибити знання з державної мови для впевненого використання її в повсякденному житті. Заняття проводять на базі міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки у відділі мистецтв.

Адреса: проспект Повітрофлотський, 10

Контакти: (044) 244 02 89

"МовоСвіт на Освіти"

Курси "МовоСвіт на Освіти" — ще одне місце, де ви можете безоплатно займатися з викладачами вивченням та поглибленням знань з української мови. Заняття проводять у Центральній бібліотеці Солом'янки.

Адреса: вулиця Освіти, 14А

Контакти: +380632406642, (044) 243-74-90

"ПроМова"

Безоплатний курс "ПроМова" — це міський проєкт з опанування розмовної української мови для киян та ВПО. Заняття проходять у бібліотеці ім. Є.Кравченка.

Адреса: вулиця Ентузіастів, 51/24

Експрес-уроки української мови

У дитячій бібліотеці № 115 у Києві проводять заняття для швидкого опанування української мови. Уроки відбуваються у BiblioHub.

Адреса: вулиця Бальзака, 28

Контакти: +380636483678

Розмовні клуби з переходу на українську в Києві

Важливою умовою для засвоєння будь-якої мови є постійне спілкування. Для цього в Києві існують розмовні клуби, де ви зможете не лише поглибити знання, але й систематично практикувати їх. Методики подібних проєктів дозволять вам швидко і без зайвого стресу заговорити українською.

"Навчай українською"

Проєкт "Єдині" ГО "Навчай українською!" проводить як онлайн-курси, так і розмовні клуби з переходу на українську для дорослих. Їх можна відвідати за наступними адресами:

  • Бібліотека ім. Адама Міцкевича на вулиці Івана Франка, 16/2. Телефон: +380509270544;
  • Бібліотека імені А. Костецького для дітей ЦБС Шевченківського району на Артилерійський провулку, 1а. Телефон: +380509270544;
  • Бібліотека імені Івана Котляревського ЦБС Шевченківського району на вулиці Максима Берлинського, 4. Телефон: +380509270544;
  • Бібліотека №16 для дітей ЦБС Дніпровського району на вулиці Празька, 24. Телефон: +380509270544;
  • Центральна районна бібліотека ім. П. Загребельного на вулиці Теодора Драйзера, 6. Телефон: +380509270544;
  • Публічна бібліотека № 160 ЦБС Дарницького району на проспекті Петра Григоренка, 22/20. Телефон: +380509270544;
  • Громадський простір VcentriHUB на вулиці Володимирська, 51Б. Телефон: +380509270544;
  • Громадський простір VcentriHUB на проспекті Оболонський, 22А. Телефон: +380509270544;
  • Громадський простір VcentriHUB на вулиці Велика Китаївська, 83. Телефон: +380509270544.

Розмовний клуб української мови

Розмовні клуби для киян, які хотіли б не відчувати дискомфорту, висловлюючись українською в побуті та на роботі, проводять також у Центральній районній бібліотеці ім. Павла Тичини.

Адреса: вулиця Митрополита Андрея Шептицького, 24

"Пригости мене розмовою – українською мовою"

Розмовний клуб "Пригости мене розмовою – українською мовою!" — ще одна чудова можливість практикувати державну разом з іншими людьми, які планують мовний перехід. Заняття проходять у публічній бібліотеці імені Лесі Українки для дорослих. 

Адреса: вулиця Кониського, 83/85 (колишня Тургенєвська)

Контакти: +380681393141

Онлайн-курси з переходу на українську мову

Ми розуміємо, що не всі можуть знайти час для відвідування курсів офлайн, тому радимо кілька цікавих проєктів, до яких можна доєднатися дистанційно.

"Єдині"

Курс від Всеукраїнського проєкту з переходу на українську "Єдині" триває 28 днів. За цей час учасники проходять теоретичну та практичну частину. Куратори всебічно підтримують та допомагають у переході. Кожен набір проходить з новим зірковим амбасадором. Є два окремі напрямки — для тих, хто хоче перейти на українську в повсякденному спілкуванні та для тих, хто хоче поглибити свої знання.

"Є-Мова"

Курс на платформі "Є-Мова" має окремі програми для різних рівнів володіння українською — від А1 до С2. Цей рівень визначається шляхом тестування. В кінці навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу. Проходити навчання можна коли вам зручно.

"Українська за 27 уроків"

"Українська за 27 уроків" — проєкт Prometeus, розрахований на тих, хто хоче перейти на українську в повсякденному житті. На курсі учасники здобудуть теоретичні знання та практичний досвід.

"МовиТи"

"МовиТи" —  безоплатний онлайн-курс про те, як "залюбитись в українську". Крім безпосереднього навчання, учасники отримають різноманітні корисні чеклісти, добірки та доступ до чату з однодумцями, які так само переходять на українську.

"Щит"

Співзасновницею онлайн-курсу з переходу на українську для зросійщених громадян "Щит" виступає журналістка Яніна Соколова. Проєкт націлений на те, щоб допомогти заговорити державною мовою. Так тут є курс теоретичних лекцій для всіх бажаючих. Серед викладачів курсу — Євген Клопотенко та Андрій Любка.

У Києві ухвалили Концепцію переходу на українську мову