Щось цьогоріч мало говорять про те, як Київ святкуватиме Новий рік. Але це не означає, що нічого не буде. У центрі, як і завжди, зроблять кілька святкових містечок і встановлять гігантську ялинку. І атракціони будуть. І навіть ковзанка. Загалом, НК поспілкувався з організатором цьогорічної тусовки й дізнався, як вона проходитиме. Спеціально, щоб ви самі не шукали інформацію. Ми знаємо, що ніхто не хоче цим займатись. Невеликий спойлер: буде не так масштабно, як завжди, але все одно прикольно.
Локації і тематика
Основні локації за які я відповідаю — це Софійська площа, Володимирський проїзд і ялинка біля парламенту. Цього року тематика буде «Благая вість». Ми, через вертеп, хочемо розказати біблійний сюжет про народження Ісуса. Підібрали кольористику і все, що стосується цього свята. Розкажемо багато цікавого: чому на Різдво дарують подарунки, чому використовують червоно-золоті кольори. Вертеп буде нединамічним дійством зі скульптурами осіб із Віфлеєму: Йосип, Марія, пастухи, мудреці. Усі вони стоятимуть навколо ялинки у радіусі 32-33 метри. Також ми, у скульптурах, обіграємо традицію колядки. Можна буде обійти ялинку і подивитись, як цей звичай потрапив з Віфлеєму до України. Дізнатись усю цікаву інформацію можна буде, просканувавши QR-код (будуть український та англійський варіанти).
Ялинка
Ялинка буде 31 метр висотою (як і минулого року) і десь 13 метрів у діаметрі (а це вже більше). На ній закріпимо вогники та близько 20 тисяч іграшок золотого та червоного кольорів. Як і минулого року, зробимо «повітряну» підсвітку навколо ялинки. Ми її збільшили до 62 метрів у діаметрі — справжнє зоряне небо. Під ним знаходитимуться і ялинка, і святковий ярмарок. На ярмарку будуть гарячі напої та десяток будиночків з їжею. Цьогоріч чекайте багато млинців з різними начинками, пончики, вафлі, десерти з ароматами ванілі та кориці. Тобто все, що стосується Різдва. Також на локаціях гратиме фонова музика: новорічні й різдвяні хіти всіх країн світу.
Ковзанка
Звісно, що будуть атракціони. А ще, цьогоріч ми робимо ковзанку навколо пам’ятника Богдану Хмельницькому. Вона безкоштовна для дітей. Діти — це до 18 років, я думаю. Але для того, щоб покататись, необхідно знати історію пам’ятника: коли його поставили, які були меценати, чому скульптура не в пропорції. Ми хочемо, щоб діти цікавились історією. Якщо хтось не знатиме відповідей — там буде QR-код, який дозволить прочитати історію пам’ятника українською й англійською мовами.
Безпека
Кияни, які хочуть святкувати, мають йти вакцинуватись. Якщо на момент відкриття діятимуть якісь обмеження — ми будемо їх дотримуватися. Питанням безпеки займатиметься Муніципальна варта. За потреби вони перевірятимуть у людей сертифікати. У такому випадку, святковий ярмарок буде огороджено.
Відкриття і закриття
Наразі це не вирішене питання. Десь на днях визначимось. Якщо погода дозволить, то 18 числа, а якщо ні — 19. Святкові містечка працюватимуть до 16 січня.