Українські військові — сміливі та нескоренні бійці, які оберігають нашу безпеку й спокійне життя. День Збройних сил України, який щороку відзначається 6 грудня, привід подякувати їм за це не просто словами, але й вручивши хороший подарунок.
Ми дізналися у захисників, які речі для них були б особливо приємними та корисними, а кращі з них додали у нашу добірку.
Портативні зарядні пристрої з сонячними батареями
Завжди заряджений телефон допоможе військовому залишатися на зв'язку, там де це можливо та повідомляти рідним, що з ним все в порядку. Тому портативний зарядний пристрій не лише знадобиться воїну, але й позбавить вас від зайвих переживань.
Краще придбати power bank, який здатний заряджатися не тільки від розетки, але й від сонячних променів. Обирайте пристрій з сонячною батареєю, яка дозволить підживити його навіть у полі.
Модель з протиударним й вологозахищеним корпусом прослужить довше, адже не боїться води та сильних пошкоджень.
При виборі такого зарядного пристрою слід поцікавитися у консультанта про тип сонячної батареї. Чутлива сонячна батарея заряджатиметься навіть від несильного денного світла, у той час, як інші не сприйматимуть слабкого проміння.
За допомогою карабіну цей power bank можна повісити на рюкзак чи плитоноску, а також поділитися з побратимом, адже там є два отвори для одночасної зарядки.
Такі товари можна придбати в магазинах Slomon та Weiler.
Армійський рюкзак
Потрібно надавати перевагу саме спеціальним дорожнім рюкзакам, адже вони створені з урахуванням особливостей носіння військовими та погоди. У такий можна помістити все необхідне: одяг, їжу, воду та додаткове спорядження. А зручна й надійна ручка для перенесення зможе витримати велике навантаження.
Рюкзак повинен мати багато кишень та відділень. Тоді не треба буде все витягати, щоб дістати потрібну річ. Обов'язково звертайте увагу на наявність сіточки для вентиляції на спині й лямках, знімного пояса для розподілення навантаження.
Бокові та фронтальні поверхні повинні бути обшиті стропами для кріплення підсумків.
Такі товари можна придбати в магазинах "Мілітарист" та Hugo.
Термобілизна
Міцна, тепла та зручна термобілизна у холодну пору року обов'язково повинна бути у кожного військового. Головне, щоб вона не сковувала рухів та максимально зберігала тепло. Під час сильних морозів рекомендується користуватися одночасно двома комплектами.
Білизна першого шару потрібна для підвищеного комфорту при будь-якому виді фізичних навантажень та спортивної активності. Забезпечує терморегуляцію і повітропроникність. Виведення вологи й висихання тканини відбувається набагато швидше, ніж у бавовни, шерсті або нейлону. Також вона не вбирає запахи.
Комплект із тонкого флісу — другий шар утеплення. На відміну від першого шару, який відповідає за вологовідведення, він здебільшого виконує зігрівальну функцію.
Придбати комплекти M-Tac та "Мілтек".
Мультитул
Мультитул — компактний невеликий пристрій, що містить цілу майстерню та займає мінімум місця. Військовому він 100% знадобиться незалежно від напрямку його діяльності.
Слід обирати повністю нержавіючі моделі, які не схильні до корозії. Адже інколи бійцям доводиться користуватися ним у мокру погоду.
Серед інструментів мультитула обов'язково повинні бути відкривачки для консервів й для пляшок, шило, ножі, різні за розміром викрутки. Деякі мультитули перетворюються при відкритті обох ручок на плоскогубці.
Такі товари можна придбати в магазинах Touch та Ganzo
Жетон з фотографією сім'ї чи коханої людини
Здавалося б, ця річ не несе якоїсь особливої користі, та й взагалі навіщо військовим аксесуари? Але тут скоріше сенс не у практичному використанні, а у тому, щоб подарувати захиснику позитивні емоції, які допоможуть йому не опускати руки навіть у найскладніших ситуаціях. Щоразу, коли він буде дивитися на зображення рідних людей — це додаватиме сил та відчуття, що його чекають, а отже є для кого боротися.
На звороті жетона можна вигравіювати рядки зі словами підтримки, молитвою або емблему військового підрозділу.
Такі жетони продаються в магазинах Lazernex та Tyrfan-trade.
Термочашка
Практична термочашка стане у пригоді, коли захочеться зігрітися у морози або втамувати спрагу на спеці. Така річ дозволяє зберігати будь-який напій гарячим чи холодним впродовж тривалого часу.
При виборі термочашки потрібно звертати увагу на якість герметичної кришки. Краще обирати з клапаном для пиття та додатковими гумовими ущільнювачами, це допоможе уникнути протікання рідини. Але одночасно кришка повинна легко зніматися для зручного очищення.
Такі товари можна придбати в магазинах Military 360 та Xorta.
Спальний мішок
Якщо ви хочете зробити сон захисника міцнішим та комфортнішим, тоді слід йому подарувати вітрозахисний та водостійкий спальний мішок. Навіть якщо він у нього вже є, то запасний ніколи не завадить.
Найголовніше обрати хорошу внутрішню підкладку. Зазвичай вибір стоїть між натуральним бавовною й синтетикою. Причому плюсів, як не дивно, більше в синтетики: вона швидше вбирає та, що ще важливіше, випаровує вологу.
Щодо розміру, то існує загальна рекомендація — вибирати модель за формулою "зріст користувача + 25-30 см". Робити більший запас потрібно, коли мішок вибирається на зиму, щоб можна було без проблем покласти з собою ліхтарик, батарейки або рацію.
Такий спальний мішок можна придбати в магазині Leengery.
Годинник
Зручний годинник із набором корисних функцій стане для військового хорошим доповненням службового спорядження. Обирайте водонепроникний, що здатен витримати незначні удари й падіння.
Також він повинен мати секундомір для максимально точного визначення часу, будильник й підсвічував.
Хорошим вибором буде годинник з електронним компасом, який не дасть заблукати своєму власникові.
Такі товари можна придбати в магазинах Gley та "Мілітарист".